Yükleniyor...

Uzman Analist Bitcoin’de (BTC) Uzun Vadeli Boğa Öngörüyor

Bloomberg'in araştırma kolu olan Bloomberg Intelligence (BI) Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, 22 Eylül Salı günü BTC HODLer'ları için bazı güven verici sözler söyledi.

Uzman Analist Bitcoinde BTC Uzun Vadeli Boga Ongoruyor

Bloomberg’in araştırma kolu olan Bloomberg Intelligence (BI) Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, 22 Eylül Salı günü BTC HODLer’ları için bazı güven verici sözler söyledi.

“18 Eylül Cuma günü ABD’nin üç büyük borsa endeksi, üst üste üçüncü haftayı kapattı.

ABD borsasının son dönemdeki düşük performansının bir nedeni de, 23 Mart’tan beri tanık olduğumuz devasa ralliyi güçlendiren bazı şirketlerin değerlemelerine ilişkin endişeler nedeniyle teknoloji hisselerinin (Amazon ve Tesla gibi) kademeli olarak değişmesidir.

Diğer bir neden de, geçtiğimiz haftalarda Washington’da COVID-19 salgınının ekonomik etkisiyle mücadele etmek için yeni bir mali teşvik paketi üzerinde fikir birliğine varmada çok fazla ilerleme kaydedilmediğinin görülmesidir.

Bugün itibarıyla (22 Eylül 11:12 EDT veya 15:12 UTC itibariyle) Dow Jones Industrial Average, S&P 500 ve Nasdaq Composite düşüşle negatif bölgede.

Elbette bu riskten kaçınma havası, genellikle riskli bir varlık olarak davranma eğiliminde olan Bitcoin’i olumsuz etkiler. Son üç haftada ABD hisse senedi fiyatları düştükçe Bitcoin fiyatı da düştü.

1 Eylül’de Bitcoin fiyatı gün içi en yüksek 12.062 $ ‘a ulaştı. Bitcoin şu anda 10.447 $ civarında işlem görüyor, bu da 1 Eylül’deki o yüksek seviyeden bu yana BTC fiyatının %13.39 düştüğü anlamına geliyor.”

Bitcoin fiyatındaki bu en son düzeltmenin ciddi bir endişe nedeni olduğunu düşünenler için hem altın hem de Bitcoin’de uzun vadeli yükseliş gösteren McGlone, bazı güven verici sözler söylüyor:

“Bitcoin bizim görüşümüze göre, hisse senedi ve tahvil fiyatlarında daha da yukarı yönlü sınırlı bir potansiyelin olduğu bir dönemde öncelikli yararlanıcı olması gereken çarpıcı bir sabit arz varlığıdır. Parasal gevşemeye karşılık daralan Bitcoin arzı, en iyi fiyat-görünüm ölçümleri olarak benimsenmeyi ve talebi bırakıyor.”

19 Ağustos’ta McGlone, Bitcoin’in arzı 21 milyon token’la sınırlı iken Bitcoin talebi ve benimsenmesi devam ettiği için “beklenmedik bir yatırım” yapacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner