Yükleniyor...

Uzman Analiste Göre ABD Seçimleri Bitcoin (BTC) ve Altını Uçurabilir!

Ekonomist Alex Krüger, Demokratların ABD seçimlerini kazanması durumunda Bitcoin, altın ve gümüşün yükselişe geçeceğini ifade etti

Uzman Analiste Gore ABD Secimleri Bitcoin BTC ve Altini Ucurabilir

Ekonomist Alex Krüger, Demokratların ABD seçimlerini kazanması durumunda Bitcoin, altın ve gümüşün yükselişe geçeceğini ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para analisti ve ekonomist Alex Krüger, Demokratların yaklaşan başkanlık ve kongre seçimlerini kazanması durumunda Bitcoin’in uçuşa geçeceğini söyledi. Krüger ayrıca, demokratların zaferinin altın, gümüş ve diğer metaller için yükseliş ancak ABD doları ve ham petrol için düşüş yaratacığını ifade ediyor.

Eğer Krüger’in bu senaryosu gerçekleşirse, istatistiksel normlara aykırı olur. SEB Group’ta kıdemli FX stratejisti Richard Falkenhäll tarafından yapılan araştırmaya göre, başkanlık seçimleri ABD dolarının gücünde büyük bir faktör olma eğiliminde değil. Ancak genel olarak dolar, Demokratların başkanlık zaferlerinin ardından daha iyi performans gösterme eğiliminde.

Risk Varlıkları İçin Olumlu Bir Gelişme Olacak

Krüger, Demokratların kazanmasının kripto paralar gibi “risk varlıkları” için olumlu bir gelişme olacağını düşünüyor.

Krüger, cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucunun kripto paraların başarıları üzerinde büyük bir etkiye sahip olacağına inansa da, ikinci bir koronavirüs mali teşvik paketinin geçişinin daha da önemli bir faktör olacağını düşünüyor. Fakat Başkan Trump, az önce de haberini verdiğimiz üzere teşvik paketi görüşmelerini seçimlerden sonraya bıraktı. Bu da BTC fiyatında düşüşe neden oldu.

Kripto para analisti, Başkan Donald Trump’ın yeniden seçilmesi durumunda Bitcoin için kısa vadede daha fazla yükseliş olabileceğini düşünüyor, ancak Demokratik aday Joe Biden kazanırsa, orta ve uzun vadede BTC için bu durum muhtemelen çok daha iyi olacak.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x