Yükleniyor...

Uzman Görüşü: Finansal Kargaşa Ortamında Bitcoin (BTC) Boğa Trendinin Eşiğinde Olabilir!

Değerli metal sağlayıcısı Gold Bullion International'ın kurucusu Dan Tapiero, ABD'de negatif faiz oranlarının ortaya çıkmasının Bitcoin (BTC) için büyük bir boğa işareti olduğunu söylerken, negatif faiz oranlarının ABD dolarını daha zayıf hale getireceği değerlendirmesinde bulundu.

Bitcoin 10

Değerli metal sağlayıcısı Gold Bullion International’ın kurucusu Dan Tapiero, ABD’de negatif faiz oranlarının ortaya çıkmasının Bitcoin (BTC) için büyük bir boğa işareti olduğunu söylerken, negatif faiz oranlarının ABD dolarını daha zayıf hale getireceği değerlendirmesinde bulundu.

“6 Aylık ABD Bono İhalesi” sıfırın altına düştüğünde muhtemelen Amerikalılar paralarını yatağın altında saklamak zorunda kalacakları yeni bir gerçeğe uyum sağlamak zorunda kalacaklar. Tapiero, bu durumu “el koyma” olarak nitelendirirken, sistemi stabilize etmek için gerekli bir önlem olduğunu kabul ediyor.

Merkez Bankalarının Koronavirüs Tedbirleri

Fed, 16 Mart’ta koronavirüs ve petrol savaşlarının tetiklediği ekonomideki durgunluk emareleri piyasalarda sert satışları getirince ay içinde ikinci kez olağanüstü faiz indirime gitti ve faizi sıfırladı. Fed’in hemen ardından İngiltere Merkez Bankası da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için Ağustos 2016’dan beri ilk faiz indirimine gitmiş, politika faiz oranını 50 baz puan indirerek yüzde 0,25’e düşürmüştü.

ABD Başkanı Trump, uzun zamandır Fed’e faizleri düşürmesi için baskı yapıyordu. Faizlerin düşmesi aşırı harcamaya ve enflasyonun artmasına neden olacağı için uzmanlar bunun yanlış olduğunu ifade ediyorlardı. Nitekim koronavirüs salgını Trump’ın istediğini almasını sağladı.

Geleneksel piyasalarda durum içler acısı haldeyken en büyük kripto para Bitcoin (BTC), 12 Mart’tan bu yana ilk kez bugün 6.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner