Yükleniyor...

Uzman İsim Bitcoin (BTC) İçin Ayı Sinyali Verdi

Altın savunucusu olarak bilinen, Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff; Grayscale ile ilgili teorisini Twitter'da dile getirdi.

Bearish btc

Altın savunucusu olarak bilinen, Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff; Grayscale ile ilgili teorisini Twitter’da dile getirdi.

Schiff, Bitcoin balinalarının hisselerini satması muhtemel olan ‘GBTC spekülatörlerine’ paralarını boşalttığını iddia ediyor ki bunu Bitcoin fiyatını düşürecek bir hareket olarak not ediyor.

Schiff’e göre Bitcoin’in güçlü ellerden zayıf ellere geçmesi ayı piyasası anlamına geliyor.

peter schiff

GBTC Düşüşte

Grayscale Bitcoin Trust, kısa süre önce 19.879 BTC (haberin yazım zamanında 182 milyon dolara yakın) daha ekledi.

Varlık yönetim firmasının, yeni koinlerin piyasaya sürülmesinden üç kat daha hızlı Bitcoin satın alması ile birlikte görülen artan kurumsal talep, yüksek bir boğa işareti olarak algılanıyordu.

Ancak Grayscale’in Ethereum Trust’ın (ETHE) hisseleri zirveden %65 düştüğü için Schiff, GBTC’nin de aynı durumu yaşamasını bekliyor.

Kripto para araştırma firması Messari’ye göre mal yatırımları (ayni) GBTC toplam varlıklarının %80’ini oluşturuyor, bu da arbitraj arayan yatırımcıların BTC’yi marj ödünç aldıkları ve kar etmek için altı aylık sürenin sona ermesinden sonra hisselerini sattıkları anlamına geliyor.

2019’un üçüncü çeyreğinde ayni katkıların oranı %79’du, ancak Grayscale bunu diğer raporlarında açıklamadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x