Yükleniyor...

Uzman İsim Bitcoin (BTC) Miktarının 2021 Sonuna Kadar 20 Kat Artacağını Söyledi

Kripto para yatırım fonu DTC Capital Başkanı Spencer Noon, 30 milyar dolarlık Bitcoin'in 2021 yılının sonuna kadar Ethereum'da kilitleneceğini öngörüyor.

Uzman Isim Bitcoin BTC Miktarinin 2021 Sonuna Kadar 20 Kat Artacagini Soyledi

Kripto para yatırım fonu DTC Capital Başkanı Spencer Noon, 30 milyar dolarlık Bitcoin’in 2021 yılının sonuna kadar Ethereum’da kilitleneceğini öngörüyor. Noon, Ethereum’un blok zincirinde tutulan toplam Bitcoin (BTC) miktarının 2021’in sonuna kadar 20 kat artacağını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Noon, bu tahminini Twitter’da açıkladı ve takipçilerine merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen BTC’nin toplam değerinin artmaya devam edeceğini söyledi.

“Ethereum’da şu anda 131.075 BTC (yaklaşık 1.5 milyar dolar) var. Bu, var olan tüm Bitcoin’lerin %0.624’üne tekabül ediyor. 2021’in sonuna kadar bunu 20 katına çıkaracağımızı tahmin ediyorum.”

Noon’un cesur tahmini, DeFi Pulse’ın yatırımcıların şu anda yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde, 141.683 adet BTC’yi ERC20 Token’larına dönüştürdüğüne dair raporunun ardından ortaya atıldı.

Kripto para trader’ları BTC’yi Ethereum tabanlı token’lara dönüştürüyor ve bu, Bitcoin’lerini DeFi’a katılmak için kullanmalarına ve merkezi olmayan borç verme protokollerinden ve borsalardan yararlanmalarına olanak tanıyan bir hareket olarak görülüyor.

Noon, Ethereum’un zincirine daha fazla BTC’nin taşınacağını tahmin ettiğini dile getiriyor.

Noon’un bu görüşlerine bir açıdan, Messari’nin kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis de katılıyor.

“İnsanların, Bitcoin arzının büyük bir kısmına yönelik talebin ne kadar yüksek olduğunu tam anlamıyla idrak ettiklerini sanmıyorum. Dolar çökerse diye çoğumuzda büyük oranda Bitcoin var. BTC’nin %30-40’ının pek hareket etmediğini söyleyebilirim.”

Noon, Selkis’in yorumuna yanıt verdi ve Messari Başkanının DeFi platformlarında daha fazla BTC olacağına dair işaretlerinin yanı sıra, BTC’nin önemli bir kısmının bir süre BTC olarak kalacağına dair öngörüsünü kabul etti.

“İlk bakışta Selkis’in iddiası yanlış görünebilir ancak öyle değil. 2017 boğa piyasasında BTC fiyatının bin dolar civarından, yaklaşık 20 bin dolara yükseldiği görüldü. Bu süre zarfında, arzın yalnızca %20’si hareket etti ve bu, satış faaliyeti için iyi bir örnekti.Benzer bir senaryoyu bir sonraki boğa koşusunda beklemek mantıklı olur.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x