Yükleniyor...

Uzman İsimden Bitcoin’in Rakiplerine Dair Açıklama

Keiser Report'un yayıncısı Max Keiser, dünyanın en iyi kripto para biriminin gerçekten bir rakibe sahip olmadığını dile getiriyor.

max keiserden bitcoin rakiplerine ilişkin açıklama

Keiser Report’un yayıncısı Max Keiser, dünyanın en iyi kripto para biriminin gerçekten bir rakibe sahip olmadığını dile getiriyor. Ona göre, yeni kullanıcı toplayacak, kullanım senaryoları oluşturacak, ana akıma hitap ederek Bitcoin’e (BTC) gerçekten meydan okuyabilecek bir altcoin yok.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para dünyasına sert bir şekilde bakan Keiser, birçok şeyi reddediyor ve endüstrinin yararsız altcoin’lerle dolu olduğunu iddia ediyor. Keiser, şu ifadeleri kullanıyor:

“Bitcoin’in henüz yapmadığı ya da kısa bir süre içinde yapabileceklerini hayata geçirecek hiçbir kripto para birimi yok. Bitcoin ile satın aldığınız şey güvenlik.”

“Hiçbir Amaçları Yok”

Eski borsacı ayrıca Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi hard fork’ların güvenli olmadığını savunuyor. Diğer birçok altcoin içinse “exit scam” ifadelerini kullanıyor. Keiser, bunlarla alakalı olarak da şu ifadeleri kullanıyor:

“Kurucularının sattığı ya da boşalttığı ve çok para kazanmalarını sağlayan mayın diyebileceğimiz kripto paralar var. Bunlar nedeniyle birçok insan para kaybediyor ve kullanım durumları da yok. Bir Ripple veya bir Ether gibi. Bunlar exit scam’dir. Bunlardan kaçınmak gerekir. Toplam kripto pazarına bir bütün olarak bakarsanız, Bitcoin şu anda hash rate’in 85’ine ve piyasa değerinin yüzde 65’ine sahip. Bu sayı daha da yükselmeye devam edecek. Beş yıl içinde, Bitcoin hash gücünün yüzde 99’una ve piyasa değerinin yüzde 99’una sahip olacak. Ve diğer her şey tamamen dışlanacak. Diğer 5 bin kripto paradaki günlük hacim o kadar küçük ki, neredeyse yok. Yani tamamen işe yaramazlar. Onların hiçbir amacı yok.”

En İyi Çözüm Bitcoin

Keiser, 2014 ve 2017 arasını Bitcoin ile rekabet etmeye çalışan birçok projeyle yeni bir kripto para telaşının ortaya çıktığı deney dönemi olarak nitelendiriyor.

Keiser fiat para birimleri hakkında ise şunu söylüyor:

“Önümüzdeki beş yıl boyunca sadece sizin kontrol ettiğiniz tartışılmaz, sansürsüz bir değer deposuna sahip olmak istiyorsunuz.  Bitcoin için başarı tek cümlede özetlemek gerekirse, parayı devletten ayırmasıdır. Bitcoin’den önce, devlet dışı para fikri akla yatkın değildi. Eğer devletten memnun değilseniz ve bunu devre dışı bırakmak istiyorsanız, bireysel olarak egemen olmanız gerekir. Bunun içinse şimdiye kadarki en iyi çözüm Bitcoin.”