Yükleniyor...

Uzmanlar, 5 Kripto Para Birimini Yorumladı (Sponsorlu)

Yatırımcılar sürekli olarak kripto paralarda 10 kat büyüme fırsatları arıyor.

Uzmanlar 5 Kripto Para Birimini Yorumladi Sponsorlu

Yatırımcılar sürekli olarak kripto paralarda 10 kat büyüme fırsatları arıyor. 2023 yılı, fiyatların her açıdan görece düşük ve yeniden yükseleceğinin de aşikar olması nedeniyle uzun vadeli hisse sahipleri için en önemli pazar alanı gibi duruyor. 2025’te kripto para boğa piyasasının başlayacağı öngörülürken, 2023 ve sonrasında büyüme kaydedebilecek beş kripto para birimi işte şunlar:

●  Metacade (MCADE)

●  Decentraland (MANA)

●  XRP (XRP)

●  Shiba Inu (SHIB)

●  Polygon (MATIC)

1. Metacade (MCADE)

Metacade (MCADE) blok zincirin en büyük oyun salonunu oluştururken kripto para büyümesini GameFi sektörünün sınırlarının ötesine taşıyabilir. Metacade’de kullanıcılar seçilmiş birçok Kazanmak-için-Oyna (P2E: Play-to-Earn) tabanlı farklı oyuna ulaşarak MCADE token ödülleri için özel turnuvalarda rekabete katılabilirler.

Dahası Metacade, Web3 kullanıcılarını yeni ve heyecan verici yöntemlerle birbirine bağlar ki bu projenin 2023’te muazzam büyüme kaydedebilecek olmasının arkasındaki kilit neden de budur. Metacade topluluğunun üyeleri bir araya gelerek bir yandan topluluğa katkı sağladıkları için ödül kazanırlarken bir yandan da blok zincir tabanlı oyunlara ilişkin en güncel bilgiyi paylaşabilirler.

Metacade, ayrıce Metagrants programı ile de GameFi sektörünün genişlemesinin önünü açacaktir. Program, Metacade topluluğunun blok zincir tabanlı en iyi yeni oyun önerilerini oylayabilmelerini sağlayacak ve ardından Metacade fonlamayı ilgili projenin geliştiricileri arasında bölüştürecek. Oyun geliştiricileri için bu paha biçilemez bir hizmet. Bu süreçte Metacade, Web3’teki yenilik seviyesinin bir sonraki adımlara taşınmasına yardımcı olacak.

Neden MCADE Satın Alalım?

Metacade pasif gelir elde etmek için çeşitli yöntemlerle topluluk odaklı P2E oyun deneyimi sunuyor; bu sistem şüphesiz zaman içerisinde çok sayıda kullanıcının dikkatini çekecek. Daha fazla sayıda insan Metacade’in özelliklerinden faydalanmak için MCADE tokenı satın alacağı ve elinde tutacağı için kripto para büyümesinin kaydedilme potensiyeli söz konusu.

Şu an için MCADE tokenı, değerinin epey altında. Presale’in beta aşamasında, yatırımcıların bu para birimi için 2023’te büyüme beklentisi içerisinde olmalarıyla sadece üç haftada 1 milyon doların üzerinde fonlama toplandı. Tokenın başlangıç değeri sadece 0,008 dolar idi.

>>> Metacade presale’e buradan katılabilirsin <<<

2. Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), kendi topluluğunun mülkiyetinde olan bir sanal gerçeklik dünyasıdır. Ethereum blok zincirinin bir parçası olarak bulunmaktadır. MANA dijital para birimi, Decentraland platformunun değiş tokuş aracı olup Decentraland’ı beslemektedir.

Decentraland yoluyla kullanıcılar metaverse içerisinde gayrimenkul satın alabilirler. Kullanıcılar bir parsel arsa satın aldıktan sonra 3B içerikler, özel uygulamalar ve oyunlar tasarlayabilirler. Kullanıcıların arsaya neler inşa edebileceklerinin sınırı neredeyse yok gibidir ve bu da keşfedilecek farklı özelliklerle donatılmış, genişleyen bir açık dünya metaverse’ini yaratmaya yardımcı olur.

Decentraland kullanıcıların kendi oyun kurallarını belirlemelerine ve arazi satın alma işlemleri için bir açık artırma sistemi kurmalarına olanak tanır. Bu olanaklar, dijital içerikleri yeni ve heyecan verici yollarla paraya dönüştürmek isteyen Decentraland girişimcileri için yeni bir fırsat dalgasını başlatabilir.

Neden MANA Satın Alalım?

Metaverse büyüme kaydetmiş durumda ve blok zincir geliştiriciliğinin sürekli olarak genişleyen bir alanı. Decentraland kullanıcıların platformda kendi içeriklerini, yani kullanıcı tarafından oluşturulan içerik adıyla bilinen UGC’yi oluşturarak bu içeriklerden para kazanmalarına olanak tanıyan öncü projelerden biri haline gelmiş ve bu da onun büyümesini körüklemiştir.

Kullanıcılar kendi üzerlerinde denetimi ve girişimin önündeki engellerin azalmasını amaçladıkları için merkezi olmayan uygulamalar (dApp) büyüme kaydetmeyi sürdürüyor. İlk defa oyuncular çok az veya sıfır programlama deneyimiyle oyun varlıkları ve karmaşık dijital araziler oluşturabiliyor.

Decentraland 2021 boğa piyasasında popülerlik patlaması yaşadı ve bir sonraki boğa piyasasında da kripto paralarda dünya çapında büyümenin kaydedilmesiyle birlikte daha önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,91 doları tekrar yakalayacak gibi duruyor. Şu anki 0.3094 dolar fiyatıyla MANA, 2023 için gerçekten de güçlü bir yatırım olarak göze çarpıyor.

3. XRP (XRP)

Diğer adı Ripple olan XRP, gerçek zamanlı küresel ödeme desteği olan bir blok zincir tabanlı dijital varlıktır. XRP ağı, kullanıcıların uluslararası işlemlerde %50-60’a varan oranda tasarruf ederek hızlı ve makul fiyatlı para transferleri için olanak tanıyor.

XRP’nin birçok farklı kullanım alanı mevcut ve bu da analistlerin bu token için muazzam büyüme beklemelerinin arkasındaki kilit neden. Finans teknolojisi alanında yeniliğin on yılı aşkın süredir öncülüğünü yapmış, işletme bazında bir ödeme sistemi olan RippleNet’in yerel varlığıdır. RippleNet yurt dışına yapılan ödemeler için XRP tokenlarını kullanıyor ve bu da bankaların küresel ödeme işlemlerinin yapılma süresini azaltmaya yardımcı olabiliyor.

XRP Ledger (XRPL), yerel para birimi olarak XRP’yi kullanmakta olup uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri destekleyen bir ademi merkezi ağdır. XRPL ağındaki farklı kripto para birimleri varlık takasını sağlamak için XRP’yi kullanıyor. XRP ayrıca ağdaki işlem ücretlerini ödemede de kullanılıyor.

Neden XRP Satın Alalım?

XRP’nin uzun bir süredir ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ile hukuk davası sürüyor. Bu durum tamamen olumsuz gibi gözükse de, birçok kişi XRP’nin davadan cezai takibat kararı almadan çıkacağına inanıyor. Neticede XRP, ABD’li düzenleyicilerden onay alabilir ve bu da yatırımlarda kayda değer bir yukarı yönlü hareketle sonuçlanabilir.

XRP’yi yaratan şirket olan Ripple, dünya çapında JP Morgan ve Bank of England da dâhil olmak üzere başlıca finans kuruluşlarıyla çoktan ortaklık kurmuş durumda. Bu ortaklıklar küresel finansal sistemi daha etkili hale getirebilecek olan RippleNet’in değerini yansıtıyor. Sonuç olarak yatırımcılar SEC davasından başarılı bir şekilde çıkabilmesi durumunda XRP için büyük kazançlar bekliyor.

2021’de beklenenin altında performans gösteren XRP, SEC davası hakkında olumlu haberlerin ortaya çıkması durumunda nihayet muazzam büyüme kaydedebilir. Bu token dava sonuçlandığında 2 dolar noktasını geçerek fiyat keşfine dahil olabileceği için, 2023’te kripto paralarda büyüme bekleyen her yatırımcının portföyüne muhteşem bir katkısı olacaktır.

4. Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu veya SHIB, 2021 boğa piyasasında patlama yaparak sahnede yerini almış bir kripto para birimidir. Shiba Inu, Ethereum blok zinciri üzerinde kurulu olup diğer bir meme coini olan Dogecoin’e rakip olarak tasarlanmıştır. Shibu Inu’nun Dogecoin’le birçok ortak özelliği bulunuyor; topluluk tarafından yönlendiriliyor ve Web3’e yeni katılan kullanıcılar için eğlenceli bir başlangıç noktası teşkil ediyor.

Shiba Inu, 400 trilyonun üzerinde tokenın Vitalik Buterin’in Ethereum cüzdanına gönderilmesinin ardından muazzam bir büyüme kaydetti. Ardından Ethereum’un kurucusu, sonradan değeri 6,7 milyon dolara ulaşan bu toplam token miktarının %90’ını yaktı. Bu sıra dışı pazarlama hamlesinin bir sonucu olarak SHIB kripto para birimi, kripto dünyasındaki yatırımcıların ilgisini çekerek değerinde %900 büyüme kaydetti.

O zamandan beri Shiba Inu’nun, SHIB tokenının yararlılığını artırması planlıyor. Ethereum için 2. Katman bir ağ olan Shibarium’un 2023’te başlatılması planlanıyor ve bu Shiba Inu topluluğuna, SHIB ile yapılacak işlem hareketleri için ölçeklenebilir ve güvenli bir yöntem sağlayacak. Bununla birlikte Shiba Inu NFT sanat eserlerinin oluşturulmasını destekliyor ve internet sayfasında topluluk üyelerinin Shiba’dan ilham alan sanat ürünlerini alıp satmasına olanak tanıyor.

Neden SHIB Satın Alalım?

SHIB, projenin neşeli ortamı ve ulaşılabilir oluşu sayesinde çok sayıda kripto para kullanıcısına çekici gelmesiyle piyasa değeri olarak ilk 20’ye çoktan tırmanmış durumda. Meme coinler genelde yararlılıktan yoksun olsa da, Shiba Inu işleri farklı şekilde yürütüyor. Proje Shiba Inu ekosistemini genişlettikçe SHIB kripto parası muazzam büyüme kaydedecek gibi duruyor.

2023’ün Shiba Inu için büyük bir yıl olacağı öngörülüyor. Shibarium’um başlatılması planlanıyor ki bu durum SHIB tokenını gönderirken ve blok zincirde işlem yaparken oluşan masrafları azaltacak. Shibarium’da dApp de oluşturulabiliyor ve bu SHIB tokenı için kullanım senaryolarında giderek artan bir artışla sonuçlanabilir.

SHIB şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık olarak %90 altında işlem görüyor. Bununla beraber, 2023 ve sonrasında SHIB için kripto para büyümesi üst düzeyde gerçekleşebilir. Daha önce yakalamış olduğu yüksek seviyelere yeniden ulaşmayı ve köpek severlerden oluşan topluluğa gerçek anlamda bir meme coin yararlılığı sunmayı hedefliyor.

5. Polygon (MATIC)

Daha önceki adıyla MATIC olarak bilinen Polygon, Ethereum blok zincirinin ölçeklenebilirliğini artırmak üzere tasarlanmış 2. Katman bir ölçekleme çözümüdür. Polygon, işletmelerin ve geliştiricilerin düşük işlem ücretleri, artırılmış güvenlik ve yüksek çalıştırma hızından yararlanarak Ethereum blok zincirinde çok daha gelişmiş dAppler oluşturmasına olanak tanıyor ve büyüme kaydedebilir.

Polygon’un işleyişi iki kısımdan oluşur: Polygon SDK and Polygon Network. Polygon Network Polygon’un akıllı sözleşmelerinin yönetilmesi için en uygun fikir birliği mekaniğini sağlarken Polygon SDK, Polygon zincirleri adıyla bilinen çeşitli yan zincirleri oluşturmak için modüler bir çerçevedir.

Hisse ispatı (POS: Proof-of-Stake) fikir birliği algoritmalarının yenilikçi bir şekilde kullanılmasıyla Polygon, maliyetleri azaltarak ve sistem performansını artırarak Ethereum ağına güvenlik ve güvenilirlik katar. Polygon platformda oluşturulan çeşitli sayıdaki uygulamadaki kullanıcı deneyimini iyileştirebileceği için bu yenilik dApp geliştiricilerine hizmet eder ve geniş alanda kripto para büyümesine yardımcı olur.

Neden MATIC Satın Alalım?

Polygon, geliştiricilerin yüksek kaliteli dijital hizmetler oluşturmalarına ve küresel ekonomide kripto para büyümesini ileri taşımalarına yardımcı olan önde gelen bir 2. Katman ölçekleme çözümüdür. Blok zincir genişlemeye devam ettikçe Polygon geniş çapta kullanılan bir ağ haline gelecek gibi duruyor ve MATIC tokenı sonuçta bundan fayda sağlayacak.

MATIC, Polygon’da işlem ücretlerini ödemede ve işlem onaylayıcılarını  ödüllendirerek bu ağın güvenliğini sağlamada kullanılıyor. Bu nedenle, Polygon ağını kullanan herkesin bir miktar MATIC’i satın alması ve elinde bulundurması gerekiyor ki bu da büyümeyle sonuçlanabilir.

Blok zincir daha fazla kullanıcıda ilgi uyandırdıkça, artan talep seviyesi MATIC’in yararına olacak. Sonuç olarak birçok yatırımcı boğa tavrı sergiliyor ve zamanla büyüme bekliyor. Analistler MATIC’in 2 dolar üzerinde yakaladığı tüm zamanların en yüksek seviyesine 2023 içerisinde yeniden ulaşabileceğini ve bir sonraki kripto para boğa piyasasında yeni zirveleri göreceğini öngörüyor.

2023’te Yeni Büyüme Fırsatları

Bu listede yer alan beş kripto para biriminin hepsi önümüzdeki yıllarda büyük kazançlar getirme potansiyeline sahip. Polygon, XRP ve Decentraland, blok zincir kullanıcılarına faydalı kimi hizmetleri sağlayan kabul görmüş projelerdir; Shiba Inu ise görünüşe göre topluluğu için ekosistemini genişletiyor.

Ancak en umut vaat eden proje Metacade’dir. Geniş bir topluluk için yenilikçi özellikleri sunması olası yepyeni bir GameFi platformudur. Presale evresinde değerini artıracak gibi gözüküyor.

MANA, XRP, SHIB ve MATIC’i eToro’da bu adresten satın alabilirsiniz.Metacade presale’e buradan katılabilirsin.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x