Yükleniyor...

Uzmanlar Bildiriyor: “Bitcoin Artık Tamamen Ayrı Bir Ligde Olmalı!”

Bitcoin'in fiyatı son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı ve yükselirken çok önemli direnç seviyelerini de kırdı.

btc halving ve korelasyon

Bitcoin’in fiyatı son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı ve yükselirken çok önemli direnç seviyelerini de kırdı. Bilindiği üzere kripto para birimi 9.500 dolar seviyelerini görmüştü, o zamandan beri şu anki işlem fiyatına 8.900 dolardan geri döndü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Her halükarda hisse senedi piyasaları henüz güçlerini tam olarak geri kazanmazken, Mart ayının ortalarından itibaren bir iyileşme sağladı.

Bitcoin Hisse Senedi ve Altından Ayrışıyor

Son birkaç gün Bitcoin için oldukça ilginçti çünkü fiyatı yine ciddi bir artış gösterdi ve Mart ortasındaki tasfiyeden sonra iyileşme tam olarak tamamlandı .

Bitcoin en büyük tarihi düşüşlerinden birini yaşayan hisse senedi piyasaları ile yüksek derecede korelasyon halinde idi. Ancak şimdi işler değişiyor gibi görünüyor.

S&P 500 Vadeli İşlemleri, Altın, Bitcoin. Kaynak: TradingView

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, S&P 500 zor zamanlar geçirirken ve altın durgunlaşırken Bitcoin’in fiyatı artıyor. Eski piyasalar şu anda kapalı ancak S&P 500 vadeli işlemleri %2’lik bir düşüşe işaret ediyor ve potansiyel olarak negatif bir açıklığa işaret ediyor. Altın da bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık %0,5 düşüşle hafif kayıplar kaydediyor.

Birçok uzman Bitcoin’in artık tamamen ayrı bir ligde olması gerektiğini belirtti. Bu durum kendisini uygulanabilir bir alternatif olarak ayarlamasına ve orijinal amacını yerine getirmesine olanak tanıyacaktır.

Bitcoin Yarılanmasının Etkileri?

Bitcoin arzının yarıya indirilmesinin yaklaşık 11gün sonra gerçekleşeceği tahmin edilmektedir. Bu faaliyet ağın ilerlemesindeki en önemli olaylardan biridir, zira blok ödüllerini yarıya indirecek olan faaliyet piyasaya yeni basılmış bitcoin arzını azaltacaktır.

Tarihsel olarak yarılanmadan sonraki fiyat yıl içinde her zaman arttığı için büyük bir yükseliş katalizörü olmuştur. Tarih bir gösterge olmamakla birlikte, son zamanlardaki olumlu gelişmeler yarılanmadan önce artan talebin göstergesi olabilir.

Bununla birlikte Bitcoin eski pazarlardan ayrılmazsa, fiyatı üzerindeki etkiler beklendiği gibi olmayabilir. Bunun nedeni, ekonomistlerin yeni koronavirüsün (COVID-19) yayılmasından kaynaklanan ciddi bir devam eden mali kriz öngörüyor olmalarıdır.