Yükleniyor...

Uzun Zamandır Bitcoin (BTC) Tutanlar Dikkat: Yeni Bir Şok Dalgası mı Geliyor?

Bitcoin 2020'nin başından bu yana kripto para borsalarından çekilirken, fiyatı bugüne kadar %32 oranında arttı.

Bitcoin Tutanlar Dikkat Yeni Bir Sok Dalgasi mi Geliyor

Bitcoin 2020’nin başından bu yana kripto para borsalarından çekilirken, fiyatı bugüne kadar %32 oranında arttı. İlk başta Bitcoin’in borsalardan çekilmesi mantığa aykırı görünebilir, özellikle fiyat 2019’dan bu yana %63 artarken, HODLer’ların da gerçekleşmemiş karlarda %82 oranında kar dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte geçtiğimiz hafta içinde Bitcoin cüzdanlarının sayısında bir artış oldu.

usd gain

Bitcoin Cüzdanlarında Artış

Chainalysis’in verilerine dayanarak, son iki ayda bir haftalık en büyük artış kaydedildi ve cüzdan sayısı 239,82 bin BTC artışla 6,82 milyon BTC’ye yükseldi. Birkaç DeFi projesi kısa vadede yatırım getirisi açısından Bitcoin’den daha iyi performans göstermiş olsa da, HODLer’lar Bitcoin’lerini cüzdanlara taşımadı, ancak borsalardaki rezervler düşmeye devam etti.

İlginç bir şekilde, döviz rezervleri Ekim 2019’dan bu yana düşmeye devam etti ve aynısı Eylül 2020’de 2.5 milyon doların altına düştü. Temmuz 2020’deki Bitcoin rallisi sırasında rezervler 2.6 milyon doları geçti, aynı rakamlar kısa süre sonra grafiklerde tekrar düştü.

Bitcoin Balinaları Nerede Birikiyor?

Şunu bir düşünün -25 Eylül itibarıyla 9,82 milyon dolar geçiş halindeydi ve Bitcoin’in bir kısmı madencilik havuzlarından borsalara taşındı. Borsalardaki alıcılar 3 ayda yeni talep oluşturmasa da, Ekim 2019 ile aynı seviyede tutarlı geri çekimler oldu ve bu, Bitcoin arzlarının borsalarını kuruttu.

Son 6 ayda çıkış aynı kalırken, Ekim 2019’a göre üç kat arttı. Bu durum, balinalar birikirken borsalara arzın tıkanması halinde önümüzdeki haftalarda fiyatta bir düşüşe neden olabilir.

Whalemap’ten alınan verilere göre, harcanmamış Bitcoin’lerin balinalar tarafından 10.4-12.3.000 $ aralığında biriktiği gözlemlenebilir. Bu, son dönemde 4 bin dolardan 8,5 bin dolara kadar olan birikimi ve bu fiyattan satın alan balinaların %20-60 arasında değişen kazanımlar elde etmesini açıklayabilir.

Balinalar satmaya başlarlarsa, fiyatta bir düşüş olabilir ve ilk göstergeler borsalara Bitcoin girişlerinde bir artış olduğunu gösteriyor. Bu, BitMEX gibi borsalardaki satış tarafı baskısını artırabilir.

Geçtiğimiz ay boyunca, Bitcoin short’ları BitMEX’te uzun süre beslendi ancak borsalara artan Bitcoin arzı olması durumunda bu eğilim tersine dönebilir. Gerçekleşmemiş karlarını rezerve etmemiş HODLer’lar, arz arttıkça ve balinalar kâr kaydettikçe bunun düştüğünü görebilir.

Bitcoin HODLer’ları için bir şok dalgası geliyor olabilir ve dikkat etmeleri gerekir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x