Anasayfa Blockchain Vakıfbank Blockchain Türkiye Platformu'na Katıldı

Vakıfbank Blockchain Türkiye Platformu’na Katıldı

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan VakıfBank, Blockchain Türkiye Platformu’na katıldı. Blockchain Türkiye Platformu, Türkiye’de dijital değişimi ve dönüşüm sürecini sürdürülebilir Blockchain ekosistemi oluşturmak ve teknolojinin uyarlanmasının önündeki zorlukların giderilmesi amacıyla kuruldu.

Temmuz 2018’de VakıfBank’ın Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Abdi Serdar Üstünsalih, banka müşterilerine çağdaş bankacılık yaklaşımı ile böyle bir hamla yaptıklarını söyledi. Blockchain teknolojisini müşterilerimizle buluşturmak için çalışıyoruz diyen Üstünsalih, dünyadaki bankacılık sektöründeki değişimi ve dönüşümü herkesten önce farkedenilen bankalardan birisi olduklarını öne sürdü.

YENİ TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLERİ MÜŞTERİLERİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ

Günümüzün rekabetçi koşullarında müşterileri için hızlı ve doğru adımlar atmak için Türkiye bankacılık sektörünün en büyük IT dönüşüm projelerinden birini gerçekleştirdiklerini söyleyen Üstünsalih, Blockchain gibi yeni teknolojik çözümleri müşterileriyle buluşturmak için çalıştıklarını belirtti. Bu çerçevede Blockchain Türkiye Platformu’na üye olduklarını dile getiren Üstünsalih, platformun çatısı altında farklı bilgi ve deneyimlere sahip şirketlerin bir araya geldiğini ve fark yaratacak çözümler geliştireceklerine inandıklarını söyledi.

Şu anda Blockchain Türkiye Platformu’nun 42 üyesi bulunuyor. Platformun üyeleri arasında birçok banka yer alıyor. Platformda VakıfBank’ın yanısıra Yapı Kredi, Garanti, Albaraka, Akbank ve Türkiye İş Bankası gibi bankalar yer alıyor. Diğer bankalara kıyasla VakıfBank’ın platformun ilk kamu bankası olduğunun altını çizelim.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Mustafa Dursunhttps://www.coinkolik.com
Kripto para meraklısı ve kripto para yatırımcısı. Kripto para olarak kabul edilmese de Ripple'a özel ilgili. İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
54.190,601.83%