Yükleniyor...

VanEck Yöneticisinden Elon Musk’a Dogecoin Yanıtı

VanEck dijital varlık yöneticisi Gabor Gurbacs, Elon Musk'ın Dogecoin'in (DOGE) Bitcoin (BTC) ve Ethereum'dan (ETH) daha üstün olduğu sözlerine cevap verdi.

elon musk

VanEck dijital varlık yöneticisi Gabor Gurbacs, Elon Musk’ın Dogecoin’in (DOGE) Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) daha üstün olduğu sözlerine cevap verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gurbacs, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Dogecoin’in Litecoin (LTC) ile merge-mined yaptığını hatırlattı.

“Elon, Bitcoin ve Ethereum temel katman işlem oranlarının maliyetlerini eleştiriyor ve Dogecoin’in daha meziyetli olduğunu söylüyor. Dogecoin’in Litecoin ile merge mined yaptığından bahsetmeyi ise unutuyor. Kaçırılmaması gereken önemli bir gerçek gibi görünüyor.”

Blockstream’in CSO’su Samson Mow da benzer bir yorumla Gurbacs’a destek verdi.

Dogecoin ve Litecoin İlişkisi Hatırlatıldı

Hem Gurbacs hem de Mow, meme token’ın önemli bir problemi olduğunu hatırlattı.

Eylül 2014’te Dogecoin, Scrypt algoritmasını kullanarak Auxiliary proof-of-work konsensüs protokolüne geçti ve Litecoin ile birlikte madenciliğe başladı.

Doge geliştiricileri, bunun için bir hard fork yapmak zorunda kaldı. Bu adım hashrate’in düşmesine neden olurken, varlığı olası bir %51 saldırısından ise kurardı. Bu adım o dönem hızla azalan Doge madencilik ödüllerinden kaynaklandı.

Ayrıca, Dogecoin başlangıçta bir Litecoin hard fork’undan sonra ortaya çıktı. Doge’u kurtarmak için Litecoin ile merge-mined’ı öneren isim Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’ydi. Bu aşamadan sonra Doge hash oranı sadece bir ayda yüzde 1.500’ün üzerine çıktı.

Bu durumda Litecoin olan bir ana blockchain ve bir alt blockchain olan Dogecoin için merge mined yapılabilir. Doge geliştiricileri, işlem hızı ve madenci ödülleri konusunda temel değişiklikler yapmaya karar verirse, Litecoin ile birleştirme madenciliğinden kurtulmak için önce bir hard fork yapmaları gerekir. İkinci seçenekte düşük bir işlem hızı söz konusudur.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x