Yükleniyor...

VanEck’ten 2023 İlk Çeyreği için Bitcoin Fiyat Tahmini

Madenci iflasları dalgasının Bitcoin'i (BTC) baskılayacağını düşünen yatırım şirketi VanEck, 2023 yılının ilk çeyreği için fiyat tahmini yaptı.

VanEckten 2023 Ilk Ceyregi icin Bitcoin Fiyat Tahmini

Madenci iflasları dalgasının Bitcoin’i (BTC) baskılayacağını düşünen yatırım şirketi VanEck, 2023 yılının ilk çeyreği için fiyat tahmini yaptı.

Madenciler olumsuz piyasa koşullarıyla başa çıkabilmek için madeni para stoklarını tüketiyor. Blockchain analiz firması Glassnode tarafından takip edilen veriler, madenci cüzdanlarında tutulan bakiyenin Temmuz ayından bu yana 25.000 BTC’nin (444 milyon dolar) üzerinde azaldığını ve 14 ayın en düşük seviyesi olan 1,818 milyon BTC’ye ulaştığını gösteriyor. Madencilikle uğraşan çoğu şirket nakit sıkıntısı çektiği için bu eğilim devam edebilir.

VanEck, 2023 İlk Çeyrek için Bitcoin Fiyat Tahmini Yaptı

VanEck, madenci iflas rüzgarlarının 2023’ün ilk çeyreğinde Bitcoin‘i baskı altında tutabileceğini söylerken, yılın ikinci yarısında bir boğa canlanması öngörüyor.

VanEck dijital varlıklar araştırma başkanı Matthew Sigel, 2023 görünümünde “Bitcoin, kripto kışının en düşük noktasını işaret edecek olan madenci iflasları dalgasının ortasında 1. çeyrekte 10.000-12.000 doları test edecek” dedi.

Sibel, tahminini şu şekilde destekledi:

“MVIS Küresel Dijital Varlıklar Madencilik Endeksi medyan piyasa değeri şu anda sadece 180 milyon dolar, neredeyse tüm bileşenler nakit yakıyor ve defter değerinin çok altında işlem görüyor. Son zamanlarda artan elektrik fiyatları ve düşen Bitcoin fiyatları göz önüne alındığında, Bitcoin madenciliğinin büyük ölçüde kârsız olması nedeniyle, birçok madencinin yeniden yapılanacağını veya birleşeceğini tahmin ediyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner