Yükleniyor...

Vauld, Alacaklı Koruması Alıyor

İflas eşiğinde mücadele eden kripto kredi şirketi Vauld, Şubat ayının sonuna kadar alacaklı koruması aldı.

Vauld Alacakli Korumasi Aliyor

İflas eşiğinde mücadele eden kripto kredi şirketi Vauld, Şubat ayının sonuna kadar alacaklı koruması aldı.

Geçtiğimiz yıl kripto piyasasında yaşanan düşüşler, birçok şirketin iflas bayrağı çekmesine neden oldu. Bu şirketlerden birisi de kripto kredi şirketi Vauld’du. Vauld Temmuz ayında müşteri çekmeyi durdurdu ve o zamandan beri rakip Nexo ile potansiyel bir satın alma için görüşmeler yapıyor. Singapur Yüksek Mahkemesi, Vauld’a ilk olarak üç aylık bir alacaklı koruması sağlamıştı. Şirket yeniden yapılandırma için çalışmalarını sürdürürken 2023 yılının Nisan ayına kadar uzatma istedi, ancak bu süre şu an için Şubat ayına kadar verildi.

Vauld, Şubat Ayına Kadar Alacaklı Koruması Aldı

Asya merkezli kripto şirketi Vauld, talep edilenden daha kısa bir gecikme olsa da alacaklılara karşı yasal korumasına bir uzatma daha aldı.

Konuyla ilgili doğrudan bilgi sahibi iki kaynağın The Block’a verdiği bilgiye göre, şirketin mali sıkıntılarını hafifletme seçeneklerini araştırmak için 28 Şubat’a kadar süresi var. Firmanın daha önceki alacaklı koruması 20 Ocak’ta sona eriyor. Kaynaklar, son uzatmanın bugün Singapur Yüksek Mahkemesi’nde Yargıç Aedit Abdullah‘ın huzurunda yapılan bir duruşmada verildiğini söyledi.

Vauld’un son uzatmayla alacaklılar için bir çözüme ulaşıp ulaşamayacağı belirsizliğini koruyor. İki kaynaktan biri, firmanın ilerleme kaydedebilmesi halinde, hakimin Nisan ayına kadar uzatmayı onaylayabileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner