Yükleniyor...

VeeFriends Kurucusu, NFT Gidişatına Değindi

Popüler NFT koleksiyonlarından VeeFriends'in yaratıcısı Gary Vaynerchuck, NFT pazarının yaşadığı sert düşüşe değindi.

Vee Friends Kurucusu NFT Gidisatina Degindi

Popüler NFT koleksiyonlarından VeeFriends‘in yaratıcısı Gary Vaynerchuck, NFT pazarının yaşadığı sert düşüşe değindi.

Yıllar önce dijital varlık olarak tanınmaya başlayan kripto paralar, birçok farklı sektörü de beraberinde getirdi. NFT ve metaverse, yeni trend dijital varlıklar oldu. Ancak tüm bu varlıklar, tek bir piyasa koşuluna bağlı olarak hareket ediyor. Kripto endüstrisinin yaşadığı ayı trendi, tüm sektörü sert bir şekilde sarstı. Özellikle NFT tarafında, ciddi bir hacim düşüşü ve koleksiyonların zararı söz konusu oldu. Piyasa koşullarının haricinde, aşırı arz ve azalan talep de NFT düşüşünü etkiledi. Bu konulara değinen NFT yaratıcısı Gary Vaynerchuck, sektöre yönelik açıklamalarda bulundu.

Gary Vaynerchuck, NFT Düşüşü Hakkında Açıklamalarda Bulundu

VeeFriends’in yaratıcısı Gary Vaynerchuck, NFT pazarının yaşadığı aşırı düşüşü aşırı arz, açgözlülük ve ortalamanın altındaki projelere bağladı.

NFT piyasasının ciddi bir hacim düşüşü yaşadığına değinen Vaynerchuck, yatırımcıların korku ve şüphe içerisinde hareket ettiğini aktardı. VeeFriends adlı popüler NFT koleksiyonunun kurucusu, sosyal medya üzerinde yaklaşık 3.1 milyon takipçiye ulaşmayı başardı. Ayrıca Vaynerchuck, geçtiğimiz yıl NFT projelerinin yaklaşık yüzde 98‘inin tarihe karışacağını belirtmişti.

Gary Vee olarak da bilinen kurucu, NFT‘lerin bu duruma gelmesindeki sebepleri sıraladı. Vaynerchuck‘a göre, çok fazla projenin ortaya çıkarken yeterli talep sağlanmadı. Kısa vadeli açgözlülüğün de etkili olduğunu savunan kurucu, insanların NFT‘lerini hızlıca satmak istemesinin yarattığı taban fiyat düşüşüne değindi.

Son olarak Vaynerchuck, 2023 yılında NFT piyasasının daha anlamlı bir hale geleceğini düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner