Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Venezuela Ham Petrol Satışını Kripto Para Karşılığında Yapacak!

Venezuela Ham Petrol Satışını Kripto Para Karşılığında Yapacak!

ABONE OL:google-news

Venezuela, milli kripto para birimi Petro için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Hükümet, Petro’ya ilişkin planlarının detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Yapılan planlamaya göre hükümet ham petrol satışını kripto para karşılığında yapacak. Kripto paralara dayalı ham petrol alım satım işlemlerinin Mart 2019’da başlayacağı belirtiliyor.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro, 6 Aralık’ta yaptığı açıklamada, hükümetin yeni planlarının neyi hedeflediğine açıklık getirdi. Uluslararası piyasayı çeşitlendirme niyetlerinden söz eden Maduro, müttefik ülkeler arasında ödemelerin kripto paralarla yaparak ABD dolarını etkisizleştirmeyi istediklerini söyledi.

2019 yılında ham petrolü Petro karşılığında satmayı planladıklarını söyleyen Maduro, kendilerini böylece Washington tarafından kullanılan para biriminden kurtaracaklarını kaydetti. Maduro’ya göre, böyle yaparak ulusal gelirleri ve kripto paralarla yapılan yabancı ticaret artacak.

ABD’nin ekonomik yaptırımlarına da değinen Maduro, kripto paraların desteğiyle yaptırımlarının etkilerini denleyebilecekleri görüşünde. Bilmeyenler için petrol ülkesi olmasına rağmen Venezuela’nın ABD’nin ekonomik yaptırımlarının kıskacında olduğunu hatırlatalım. ABD’nin ekonomik yaptırımları karşısında enflasyon patlaması yaşayan ülke zor bir dönem geçiriyor ve ülke yönetimi yaptırımlardan sıyrılmanın planlarını yapıyor. Ülke yönetiminin bulduğu çözüm ise milli kripto para birimi Petro.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCCN
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar