Yükleniyor...

Venezuela: Maduro Yönetimi Bitcoin Havalelerinden Ücret Almaya Başlıyor

Venezuela hükümeti ülkedeki Bitcoin havalelerinden ücret almak için önemli bir ilerleme kaydetti.

Maduro Yönetimi Bitcoin

Venezuela hükümeti ülkedeki Bitcoin havalelerinden ücret almak için önemli bir ilerleme kaydetti. Bu adım, para sıkıntısı çeken Maduro yönetiminin ekonomik ambargoların ardından kendisini finanse etmenin yollarını aramaya devam ettiğini ortaya koyuyor.

%15 Oranında İşlem Ücreti Alınacak

Mart 2019’un başlarında Maduro yönetimi, devlete ait bir kripto para havale hizmeti olan Patria’yı başlattı. Hükümet ayrıca platformdaki tüm Bitcoin ve kripto para cinsinden havalelere %15 oranında bir işlem ücreti getirdi. Söz konusu hamle, Venezuela hükümetinin ülkede büyümeye devam eden Bitcoin havale piyasasından yararlanmak için yapıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Boğucu ekonomik kısıtlamalar, hükümeti yurtdışında yaşayan vatandaşların Karakas’ta ve ülke genelinde Bitcoin ve diğer kripto paralar aracılığıyla gönderdiği fonlardan yararlanmaya zorluyor gibi görünüyor.

Patria platformu ayrıca, göndereni ulusal kimlik kartı ve doğum tarihi gibi tanımlayıcı bilgileri vermeye zorladığı için kullanıcı gizliliği sorununu da gündeme getiriyor. Üstelik fonlar doğrudan alıcının cüzdanına gitmiyor. Bunun yerine Patria’nın hesabına gidiyor ve alıcıya gelen parayla ilgili bir bildirim gönderiliyor.

Kullanıcı, Bolivar cinsindeki banka hesaplarına gelen parayı aktarmak için Patria web sitesini ziyaret etmek zorunda. Artan günlük enflasyon göz önüne alındığında, insanların Patria platformunu benimsemelerinin ihtimal dahilinde olduğu belirtiliyor.

Raporlar, USD ve Bitcoin’in giderek daha değersiz hale gelen Bolivar’a karşı tercih edildiğini gösteriyor. Şu anda 500 Venezuela bolivarı dolu bir evrak çantasıyla ülkede tuvalet kağıdı almak bile mümkün değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x