Yükleniyor...

Venezuela’da Kripto Parayla Pizza Dönemi Başladı!

Bitcoin ve kripto para birimleri şimdi Venezuela'daki tüm Pizza Hut lokasyonlarından pizza satın alınırken ödeme yöntemi olarak kullanılabilecek.

pizza bitcoin

Bitcoin ve kripto para birimleri şimdi Venezuela’daki tüm Pizza Hut lokasyonlarından pizza satın alınırken ödeme yöntemi olarak kullanılabilecek.

Pizza Hut, kripto para ödeme startup’ı Cryptobuyer ile ortaklığı aracılığıyla Venezuela’nın tüm lokasyonlarında kripto para birimiyle ödeme kabul ediyor.

Cryptobuyer, satış noktası ödeme çözümünün Pizza Hut ile entegrasyonunu bir Youtube videosu ile duyurdu:

“Bugün yeni bir müttefik, dünya çapında bir şirket ve küresel bir marka olan Pizza Hut’ı duyuruyoruz… Pizza Hut’ın genel müdürü Bay Khouri (Richard Khouri) ile bu işbirliğini yapmış olmak bizim için bir onurdur.”

Cryptobuyer bir Instagram gönderisinde Caracas, Maracay, Maracaibo ve Barquisimeto’daki şubelerde Pizza Hut müşterilerinin diğer sekiz kripto para ile birlikte Bitcoin (BTC) ile ödeme yapabileceğini açıkladı:

“Bugünden itibaren ailenizle paylaşabilir ve kripto para birimleriyle ödeme yapabilirsiniz: Bitcoin, Dash, XPT (Cryptobuyer Token), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), BUSD (Binance USD), Dai, USDT (Tether), BNB ( inance Coin).”

Yıl Sonuna Kadar Birçok İşletme Kripto Para ile Ödeme Sunacak

Pizza Hut, Cryptobuyer’ın Burger King, Intercontinental Hotel ve Samsung gibi büyük markalar da dahil olmak üzere büyüyen 20.000 tüccar listesine katıldı.

Yıl sonuna kadar Cryptobuyer CEO’su Jorge Farias, 100.000’den fazla işletmenin müşterilerine kripto para ile ödeme imkanı sunmasını bekliyor:

“Bu, yeni teknolojilerin finansal katılım için gerçek bir alternatif olarak nasıl sunulduğunu göreceğimiz kesin bir trendin başlangıcı… Piyasada 30 yıldan fazla süredir profesyonel bir şirketin kripto para ile ödeme yöntemini gerçek bir alternatif olarak gördüğü uzun ve başarılı bir süreç oldu.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner