Yükleniyor...

Venezuellalı Bankalar Hesap Bakiyelerini Petro Türünden Göstermeye Başladı

Son birkaç gün içinde Venezuellalılar'ın bir kısmı hesap bakiyelerini Petro türünden görmeye başladı.

Venezuella Petro

Son birkaç gün içinde Venezuellalılar’ın bir kısmı hesap bakiyelerini Petro türünden görmeye başladı. Müşterilerin kripto para birimini kullanma konusunda herhangi bir ilgilerinin olmamasına rağmen ulusal bankalar Petro’yu nihayetinde benimseyerek hükümetin isteğini karşılamaya çalışıyor.

Venezuella’nın en büyük iki bankasından biri olan Banesco ve Mercantil müşteri bakiyelerini Bolivar’ın yanı sıra Petro olarak da gösteriyor. Bu bankaların müşterileri hesaplarına giriş yaptıkları zaman iki para birimi cinsinden bakiyelerini görüyorlar: Bolivar ve Petro.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Venezuelle Hesap Bakiyesi Petro

Venezuellalı kaynaklara göre, ülkenin en büyük iki özel bankası olan BBVA Provincial ve BFC müşterilerin hesap bakiyelerini henüz Petro türünden göstermiyor.

Hükümetin kripto para biriminin benimsenme oranını artırma çabalarına ülkenin Yüksek Mahkemesi’de destek çıktı ve geçtiğimiz günlerde bir davada tazminat ödemesini Petro cinsinden ödenmesini emretti.

Veriler, halkın esasen Petro’yu kullanmak için çok da istekli olmadıklarını ortaya koyuyor. Bunun yerine Venezuellalılar’ın Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto para birimlerine yöneldiklerini görülüyor. Ülkede BTC için ticaret hacmi son haftalarda rekor seviyelere ulaştı ve Ekim ayında haftada 1.000 BTC P2P pazarında işlem gördü.

Venezüella Bitcoin İşlemleri


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x