Yükleniyor...

Venom Foundation, Halka Açık Testnet’ini Yayına Soktu

Yenilikçi ve yüksek ölçeklenebilirliğe sahip olan blockchain altyapısı, test için geliştiricilere ve kullanıcılara açık hale getirildi.

venom blockchain

Yenilikçi ve yüksek ölçeklenebilirliğe sahip olan blockchain altyapısı, test için geliştiricilere ve kullanıcılara açık hale getirildi.

Abu Dhabi Global Market (ADGM) dışında faaliyet gösteren bir katman-2 blockchain’i olan Venom, bugün halka açık testnet’ini resmi olarak yayına soktu.

Venom Foundation, Testnet’iyle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Venom Foundation’un testnet’ini halka açık bir şekilde piyasaya çıkarması, mainnet’in de piyasaya sürülmesine zemin hazırlıyor.

Testnet lansmanı ile birlikte Venom, gelişen ekosistemin bir parçası olarak kendi bünyesinde oluşturduğu bir dizi merkeziyetsiz uygulamayı da tanıttı.

Testnet’in tasarımı, hem ekosistemdeki kullanıcılara hem de geliştiricilere uygun olarak dizayn edildi. Testnet, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar ile blockchain protokollerini test etmelerine olanak tanıyacak. Bu programın amacı, ekosistem içerisinde yenilikçiliği ve topluluk oluşturmayı öne çıkarmak oldu.

Geliştiriciler ve kullanıcılar, test ağını iki basit adımda deneyebilecekler. İlk olarak, Venom Wallet’ı App Store veya Google Play store aracılığıyla mobil cihazlara indirebilecekler. Ayrıca bu cüzdan, Google Chrome uzantısı olarak da masaüstü üzerinden kullanılabiliyor. İkinci yol olarak, kullanıcılar, ücretsiz bir test ağı tahsisi talep ederek Venom ekosistemini test etme imkanına erişebilecekler.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Venom Foundation Konseyi Başkanı Peter Knez, şunları söyledi;

“Yaklaşan ana ağ lansmanımıza doğru önemli bir adım olan Venom’un halka açık test ağının lansmanını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Son derece ölçeklenebilir ve güvenilir asenkron blok zincirimizle, geliştiricilerin yenilikçi dApp’ler oluşturabileceğinden ve kullanıcıların bunları ilk elden deneyimleyebileceğinden eminiz.”

Geliştiriciler, 100 bin TPS seviyesindeki ultra yüksek hıza, ölçeklenebilirliğe ve ağ güvenilirliğini artıran dinamik bir parçalama özelliğine sahip asenkron sayesinde Venom blockchain’i üzerinde inşa etme konusunda kendilerini deneyebilecekler.

Venom, geliştiricileri inşa etmeye başlamak için gerekli araç ve bilgilerle donatmak için bir geliştirici dokümantasyon havuzu oluşturdu.

Test Ağında, Bir Dizi Merkeziyetsiz Uygulama Çıktı

Venom test ağında, birkaç merkeziyetsiz uygulama ilk kez kullanıcılara sunulacak. Kullanıcılar, işlem yaparak yerel Venom cüzdanını test edebilecekler. Ayrıca, çok daha fazlasını da yapma imkanına erişecekler. İşte, test ağında yer alan birkaç merkeziyetsiz uygulama;

  • Venom Wallet
  • Venom Scan
  • VenomPools
  • Venom Stake
  • Web3.World
  • WeUp
  • NFT Mint
  • Oasis.Gallery

Venom Foundation, ADGM tarafından lisanslandı ve küresel Web3 projelerinin hızlandırılmasını sağlıyor. Merkeziyetsiz ağ, ADGM yetkisi altında faaliyetlerini sürdürüyor. ADGM, yatırımcılar ve finansal hizmet firmaları için bir yapı niteliği taşıyor. ADGM, Venom’u dünyanın ilk uyumlu blockchain’i olarak konumlandırarak, yetkililere ve işletmelere inşa etme, yenilik yapma ve ölçeklendirme özgürlüğü sunuyor.

Venom blockchain’inde, çeşitli şirketler tarafından kurum içi merkeziyetsiz uygulamalar ve protokollerden oluşan bir portföy geliştirildi. Dinamik parçalama, düşük ücretler, ultra yüksek hız ve ölçeklenebilirlik özellikleriyle Venom, sürekli genişleyen bir kullanıcı tabanının taleplerini karşılamak için Web3 uygulamalarına odaklandı. Venom, yüksek işlem hızına ve sonsuz ölçeklenebilirliğe sahip küresel bir Web3 uygulamaları ekosistemi için ana altyapı olarak işlev görme potansiyeli taşıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x