Yükleniyor...

Venom Foundation ile Iceberg Capital 1 Milyar Dolarlık Fon Başlattı

Venom Foundation ve Iceberg Capital, yenilikçi Web3 şirketlerine yatırım yapmak için 1 milyar dolarlık Venom Ventures Fonu'nu başlattı.

Venom Foundation ile Iceberg Capital 1 Milyar Dolarlik Fon Baslatti

Venom Foundation ve Iceberg Capital, yenilikçi Web3 şirketlerine yatırım yapmak için 1 milyar dolarlık Venom Ventures Fonu‘nu başlattı.

Abu Dhabi Global Market (ADGM) tarafından lisanslanan ve düzenlenen ilk Layer-1 blokzinciri olan Venom Foundation ve ADGM tarafından düzenlenen bir yatırım yöneticisi olan Iceberg Capital, Venom Ventures Fund (VVF) adlı 1 milyar dolarlık bir girişim fonu başlatmak üzere ortaklık kurduklarını resmen duyurdu. Fon, blokzincir teknolojisini kullanan yenilikçi Web3 şirketlerine odaklanacak.

Venom Foundation ve Iceberg Capital, 1 Milyar Dolarlık Fon ile Sahnede

Venom Foundation ve Iceberg Capital, ortaklaşa oluşturdukları Venom Ventures Fund (VVF) ile sahnede.

Blokzincir teknolojisinden bağımsız olan fon, ödemeler, varlık yönetimi, DeFi, bankacılık hizmetleri ve GameFi gibi uzun vadeli trendlere odaklanarak yenilikçi protokollere ve DApp‘lere yatırım yapacak. Ortaklık, yeni nesil dijital teknolojilerin ve girişimcilerin önde gelen destekçisi olmayı hedefliyor.

Venom Ventures Fund (VVF), kuluçka programları sunmak ve kapsamlı bir endüstri ağına erişim sağlamak için Iceberg Capital’in ağından, uzmanlığından ve yeteneklerinden yararlanacak. Ayrıca, yatırım yapılan projelere pazarlama, borsa listeleme, teknik, yasal ve düzenleyici destek konularında yardımcı olacak.

Venom Ventures Fund, Güçlü Bir Yapıya Sahip

Fonun liderlik ekibi, BlackRock‘ın eski CIO‘su Peter Knez ve MENA bölgesinde etkileyici bir geçmişe sahip tecrübeli ve tanınmış bir yatırım uzmanı olan Mustafa Kheriba da dahil olmak üzere dünyanın en deneyimli geleneksel finans ve blokzinciri profesyonellerinden oluşuyor. Mustafa, Orta Doğu ve Avrupa‘da çeşitli finansal hizmetler ve sigorta şirketlerinin Yönetim Kurullarında görev yaptı.

Iceberg Capital tarafından işletilen fon, tohum öncesinden Seri A turlarına kadar projelere ve ekiplere yatırım yapacak. Yatırımcılar için uzun vadeli değer üretirken, blokzinciri, DeFi ve Web3‘ün benimsenmesini hızlandırmaya çalışacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mustafa Kheriba, şunları söyledi;

“Venom Vakfı ile ortak olmaktan ve 1 milyar dolarlık yeni fonlarını başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Blok zinciri endüstrisi fiyatlarda sert bir düzeltmeye tanık olsa da, inşaatçıların inşa etmeye ve yenilik yapmaya devam edeceğine inanıyoruz. Venom Ventures ile Web3 alanındaki en umut verici ekiplere ve projelere vizyonlarını hayata geçirmelerine yardımcı olmak için finansal, teknik ve pazarlama desteği sağlayacağız.”

Kuruluşların düzenleyicisi olan Abu Dhabi Global Market (ADGM), katılımcılarına dünya standartlarında bir yasal sistem ve düzenleyici sistem sağlıyor. ADGM, uluslararası bir finans merkezi ve serbest bölge olarak öne çıkıyor. ADGM‘nin düzenlediği kuruluşların oluşturduğu bu fon, şeffaf olacak ve düzenlemelere bağlı kalacak.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Venom Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Peter Knez, şunları söyledi;

Abu Dabi‘de yeni Girişim Sermayesi fonumuzun lansmanının bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Deneyimli yatırım uzmanları ve kripto sektöründen yetenekli insanlardan oluşan bir ekiple çalışmaktan heyecan duyuyorum ve kitlesel olarak benimsenmeye hazır en yenilikçi Web3 start-up’larına stratejik yatırımlar tahsis etmeye hazırız. Misyonumuz dijital varlık yönetimini dönüştürmek ve sektör üzerinde kalıcı bir etki yaratmaktır. Venom bu hedefe ulaşmamız için ideal bir platform.”

Venom Ventures Fund, Nümi Metaverse’e Sağlanan 20 Milyon Dolarlık Fona Liderlik Etti

Venom Ventures Fund (VVF), Nümi Metaverse‘in 20 milyon dolarlık finansman turuna liderlik ederek ilk yatırımını tamamladı. Yaratıcılar, yenilikçiler ve takipçiler için evrensel bir platform olan Nümi Metaverse, VVF‘nin güçlü desteğini aldı.

Nümi Metaverse, oyuncular için bir dizi özel ödül içeren bir mini oyun deneyimi olan Visual Novel‘ı 2023 yılında piyasaya sürmeyi planlıyor. Proje ayrıca, bu yılın sonuna kadar VR metaverse‘i ve 2024‘te de PC ve mobil versiyonunu piyasaya sürecek. Nümi yatırımı, fonun yatırım stratejisine de kapı araladı.

Venom Foundation ve Iceberg Capital Nedir?

Venom Foundation, dünyanın ilk düzenlenmiş blokzinciri olarak öne çıkıyor. Merkeziyetsiz ağ, Abu Dhabi Global Market’ın (ADGM) yetkisi altında ve hizmet token’larını çıkarma lisansıyla faaliyet gösteriyor. ADGM, yatırımcılar ve finansal hizmetler için potansiyel barındırıyor ve Venom’u dünyanın ilk uyumlu blokzinciri olarak konumlandırdı. Bu konumlandırma, yetkililere ve işletmelere inşa etme, yenilik yapma ve ölçeklendirme özgürlüğü sağlıyor.

Venom blokzincirinde çeşitli şirketler tarafından kurum içi DApp‘ler ve protokollerden oluşan bir portföy geliştirildi. Güncel olarak dünya genelinde CBDC‘lerin benimsenmesi için bir köprü olma hedefini bünyesinde barındırıyor.

Diğer taraftan Iceberg Capital, hızla büyüyen bir alternatif varlık yönetimi şirketi olarak dikkatleri üzerine çekti. Iceberg Capital, oldukça geniş bir yelpazeyi bünyesinde barındırıyor. Bu yelpaze, geleneksel varlık yönetimi, menkul kıymetler ve blokzincir teknolojisi olarak öne çıkıyor. Iceberg Capital de ADGM merkezli bir yatırım yöneticisi olarak düzenlenmekte.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner