Yükleniyor...

Veri Analiz Şirketine Göre Balinalar Eşi Benzeri Görülmemiş Bir Şekilde Bu Altcoin’i Topluyor

Zincir üstü analiz firması Santiment, Bitcoin’deki sert düzeltmenin ardından, bir altcoin'in son rallisinin arkasında balinaların olabileceğini ortaya koyuyor.

veri analiz sirketine gore balinalar esi benzeri gorulmemis bir sekilde bu altcoini topluyor

Zincir üstü analiz firması Santiment, Bitcoin’deki sert düzeltmenin ardından, bir altcoin’in son rallisinin arkasında balinaların olabileceğini ortaya koyuyor.

Santiment attığı bir tweet’te, SushiSwap’in (SUSHI) Bitcoin’in sert düzeltmesine rağmen iyi bir performans sergilediğini ve balinaların bu önde gelen merkeziyetsiz finans varlığında birikim yaptığını söyledi:

“SUSHI, BTC’nin 30.000 doların altına kısa süreliğine düşüşünün ardından, en güzel sıçrama yapan altcoin’lerden biri oldu. Neden? Her zaman olduğu gibi: balinalar… En az 100.000 adet SUSHI içeren SushiSwap adreslerinin miktarı, benzeri görülmemiş bir oranda arttı ve fiyatlar da genellikle bu yüksek değerli sahipleri takip ediyor.”

SushiSwap (SUSHI), kullanıcıların kripto para işlemleri yapmasına izin veren merkeziyetsiz bir borsadır. Otomatik piyasa yapıcı, SushiSwap’teki likidite sağlayıcılarına dağıtılan bir varlık olan SUSHI tarafından yönetilir. SUSHI, sahiplerine ödül kazanmak için parayı protokole katmalarına izin verirken, bir takım yönetim hakları da verir.

CoinGecko’ya göre SUSHI, son 30 günde yaklaşık %225 arttı ve yayın saati itibariyle ise  7 dolardan işlem görüyor.

Analiz firması ayrıca, Bitcoin’in düşüşünün ardından diğer bazı altcoinlerin de ilgi gördüğünü söylüyor. Bu projelerden bazıları, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) ve türev likidite protokolü Synthetix (SNX).

Santiment’a göre dikkat çeken diğer altcoin’ler ise, DeFi yield aggregator platformu yearn.finance (YFI), otomatik piyasa yapıcı Uniswap (UNI), kripto para lending ve borrowing platformu Compound (COMP) ve merkeziyetsiz borsa Bancor (BNT) şeklinde.

Şirket ayrıca, lider altcoin Ethereum’un (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından ETH balinalarının arttığına da dikkat çekti:

“Ethereum balinalarının ETH’nin 3 yıl sonra gelen ATH’sinden kar elde ettiğini mi düşünüyorsunuz? Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce 10.000 ve üzeri ETH’ye sahip olan 1.211 cüzdan vardı. Şimdi bu cüzdan sayısı 1.225’e çıktı.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x