Yükleniyor...

Verilere Göre 10 Salvadorludan 6’sı, Bitcoin Teşvikini Aldıktan Sonra Chivo Cüzdanını Kullanmayı Bıraktı

ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu, "30 dolarlık bonusu kullandıktan sonra insanların Chivo uygulamasına ilgisinin kalmadığını" dile getirdi.

chivo.jpg

ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu, “30 dolarlık bonusu kullandıktan sonra insanların Chivo uygulamasına ilgisinin kalmadığını” dile getirdi.

ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yayınlanan bir rapora göre, devlet tarafından işletilen Bitcoin cüzdanı Chivo’yu indiren 10 Salvadorludan sadece 4’ü, Başkan Nayib Bukele’nin hükümeti tarafından sunulan 30 dolarlık Bitcoin teşvikini aldıktan sonra hala kullandığını söyledi.

Şubat ayında El Salvador’da 1800 hanede yetişkinlerle yapılan yüz yüze anketlere dayanan çalışmadan, “30 dolarlık bonusu harcadıktan sonra Chivo’yu kullanan çoğu kullanıcı, uygulamayla yoğun bir şekilde etkileşime girmiyor” sonucu ortaya çıktı. Raporda, “Ortalama kullanıcı, ATM’den para çekmediğini ve belirli bir ayda Bitcoin olarak gönderilen veya alınan ödeme olmadığını bildiriyor. El Salvador’daki çoğu vatandaşın internetli bir cep telefonu olmasına rağmen, bunların %60’ından azı uygulamayı indirdi” ifadeleri yer aldı.

Rapora göre, Chivo yurt dışından havale almak için yaygın olarak kullanılmıyor. Raporda şu ifadeler yer aldı:

“2022’nin ilk çeyreğinde, neredeyse hiç yeni benimseyen yok ve Bitcoin’deki havalelerin payı Chivo Cüzdan’ın piyasaya sürülmesinden bu yana en düşük noktasında.”

Raporda ayrıca, Salvadorluların %5’inin Bitcoin kullanarak vergi ödediği, firmaların %20’sinin Bitcoin kabul ettiği ve %11,4’ünün kripto para birimini kullanarak satış yaptığı bildirildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x