Vertcoin'e (VTC) İkinci Kez %51 Saldırısı Yapıldı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Vertcoin’e (VTC) İkinci Kez %51 Saldırısı Yapıldı!

Bilgisayar korsanları, en büyük 194.

Vertcoine VTC İkinci Kez 51 Saldırısı Yapıldı

Bilgisayar korsanları, en büyük 194. kripto para birimi Vertcoin’e (VTC) ikinci kez %51 saldırı denemesinde bulundular, ancak başarısız olup bu sefer kendi ceplerinden para ödemek durumunda kaldılar.

Saldırının haberini 2 Aralık’ta Vertcoin’in önde gelen isimlerinden James Lovejoy verdi. Yayımlanan rapora göre, kötü niyetli bir grup, Vertcoin Blockchain’ini manipüle etmek için kripto para borsası Bittrex’i hedef aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2014’te Bitcoin Blockchain’inden ayrılan Vertcoin, geçtiğimiz yıl Aralık ayında yine bilgisayar korsanları tarafından hedef alınmıştı. Saldırıda 100.000 dolar değerinde fonun çalındığı bildirildi. Ancak bu sefer saldırı başarsızı oldu.

Bilgisayar Korsanları Saldırı için En Az 440 Dolar Ödedi

Lovejoy, “Saldırının hazırlığı sırasındaki piyasa fiyatlarına ve saldırganın ürettiği blokların zorluğuna dayanarak, saldırıyı gerçekleştirmek için 0,5 ila 1 BTC arasında para harcadıklarını tahmin ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Saldırı yapan bilgisayar korsanlarının net zararının 0,06 BTC (440 dolar) ila 0,56 BTC (4.100 dolar) arasında olduğu öngörülüyor:

“Saldırının gerçekleştiği andaki blok ödülünün değeri 13.825 VTC (~ 0,44 BTC) idi. Saldırının yalnızca blok ödülleri hedef alınarak gerçekleşmesi karlı olmadığı ortaya koyuyor. Yapılan saldırının nedeni ile kesinlik kazanmadı.”

Çifte Harcama Engellendi

Bittrex, şu anda VTC’nin ana ticaret merkezi konumunda. Şüpheli etkinlik fark edildiği anda olaya el koyan Lovejoy, takas işlemlerinin durdurulması talep etti ve böylece saldırı gerçekleşemedi. Lovejoy şunları söyledi:

“Yeniden organize olmak için 600 bloktan biraz daha derin seviyeye inilmesi göz önüne alındığında (Bittrex’in VTC için onay gereksinimi bu şekilde), asıl hedefin Bittrex olması daha mümkün. Ancak Bittrex’in çatallanma işlemi öncesi cüzdanlarını devre dışı bırakması sayesinde çift harcama saldırısı iptal edilmiş oldu.”

Saldırı sonrası VTC fiyatı olumsuz yönde etkilendi. Son 24 saat içinde VTC/USD paritesi yüzde 7 değer kaybederek 0,23 dolar seviyesine indi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x