Anasayfa Blockchain Video Oyun Motoru Devi Blockchain Tabanlı Oyun İçi Token Patenti Aldı

Video Oyun Motoru Devi Blockchain Tabanlı Oyun İçi Token Patenti Aldı

Danimarkalı video oyun motor üreticisi Unity, oyun içi kripto paralarla ilgili bir patent aldı. Yazılımı dünyadaki video oyunlarının yaklaşık yarısı tarafından kullanılan Unity Technologies, şimdi oyun içi token pazarındaki eksiklikleri gidermeyi hedefliyor.

Patentin açıklamasında, “Şu anda benzersiz tanımlayıcılara nesneler (hem fiziksel hem de sanal) atamanın ve bu nesnelerin değiştirilmesine, aktarılmasına, değiştirilmesine, değiş tokuş edilmesine, takas edilmesine, verilmesine ve bir konumla ilişkilendirilmesine izin verilmesinin bilinen bir yolu yoktur.” deniliyor.

Bu hafta, dijital varlık belirleme startup’ı Enjin, Unity geliştiricilerinin Ethereum (ETH) Blockchain’inde ERC1155 uyumlu token dağıtımı oluşturmalarını, bütünleştirmelerini ve yönetmelerini sağlayan Unity için özel bir yazılım geliştirme kitini (SDK) piyasaya sürmüştü.

Enjin’in SDK’nın duyurusu, oyun varlık token’larının birlikte çalışabilirliği sağladığını ve oyuncuların sanal eşyalarını çoklu oyunlarda kullanmalarına izin verdiğine de işaret ediyor. Geçen yıl Kanadalı sohbet uygulaması Kik’in KIN token’ı ile entegrasyon planlarını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Kasım ayında, şirket, kripto para uygulama içi satın alma girişimi AppCoins ile bir anlaşma imzaladı.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları