Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Blockchain Haberleri Video Oyun Motoru Devi Blockchain Tabanlı Oyun İçi Token Patenti Aldı

Video Oyun Motoru Devi Blockchain Tabanlı Oyun İçi Token Patenti Aldı

ABONE OL:google-news

Danimarkalı video oyun motor üreticisi Unity, oyun içi kripto paralarla ilgili bir patent aldı. Yazılımı dünyadaki video oyunlarının yaklaşık yarısı tarafından kullanılan Unity Technologies, şimdi oyun içi token pazarındaki eksiklikleri gidermeyi hedefliyor.

Patentin açıklamasında, “Şu anda benzersiz tanımlayıcılara nesneler (hem fiziksel hem de sanal) atamanın ve bu nesnelerin değiştirilmesine, aktarılmasına, değiştirilmesine, değiş tokuş edilmesine, takas edilmesine, verilmesine ve bir konumla ilişkilendirilmesine izin verilmesinin bilinen bir yolu yoktur.” deniliyor.

Bu hafta, dijital varlık belirleme startup’ı Enjin, Unity geliştiricilerinin Ethereum (ETH) Blockchain‘inde ERC1155 uyumlu token dağıtımı oluşturmalarını, bütünleştirmelerini ve yönetmelerini sağlayan Unity için özel bir yazılım geliştirme kitini (SDK) piyasaya sürmüştü.

Enjin’in SDK’nın duyurusu, oyun varlık token’larının birlikte çalışabilirliği sağladığını ve oyuncuların sanal eşyalarını çoklu oyunlarda kullanmalarına izin verdiğine de işaret ediyor. Geçen yıl Kanadalı sohbet uygulaması Kik’in KIN token’ı ile entegrasyon planlarını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Kasım ayında, şirket, kripto para uygulama içi satın alma girişimi AppCoins ile bir anlaşma imzaladı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar