Yükleniyor...

Visa Bankalara Bitcoin (BTC) Alım Satım Hizmeti Getiriyor

Ödeme devi Visa, yeni kripto API’lerini test etmek üzere bir dijital banka olan First Boulevard ile ortalık kurduğunu duyurdu

visa bankalara bitcoin btc alim satim hizmeti getiriyor

Ödeme devi Visa, yeni kripto API’lerini test etmek üzere bir dijital banka olan First Boulevard ile ortalık kurduğunu duyurdu. Banka, siyahi toplulukların ferah ve zenginlik düzeyini artırmaya odaklanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir The Block haberine göre First Boulevard, Visa’nın yeni kripto API paketini test eden ilk firma olacak. Müşteriler, geçtiğimiz günlerde OCC’den onay alarak ABD’nin ilk ulusal kripto para bankası olan Anchorage’dan kripto para satın alabilecek, saklayabilecek veya işlem gerçekleştirebilecek.

Şirkete göre bu ortaklık, Visa’nın kripto paralara yönelik stratejisinin yeni bir aşamasına karşılık geliyor. Şirket bu sayede daha fazla finans kurumunu kripto para ve blokzinciri hizmetleriyle birbirine bağlamak istiyor.

Visa baş ürün sorumlusu Jack Forestell, “Bu pilot programla, kripto varlıkları ve blokzinciri ağlarına kolay bir köprü sağlayarak, Visa’nın değerini neobank ve finans kurumu müşterilerimize genişletmek istiyoruz” dedi.

First Boulevard’ın CEO’su Donald Hawkins ise şunları söyledi:

“Dijital ödemelerde lider olan Visa ile ortaklık kurmaktan ve siyahi topluluğun refahına katkı sağlayabilecek yeni bir varlık sınıfı olan kripto paralara erişmesine katkı sağlayacak kripto API’lerinden yararlanmaktan heyecan duyuyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x