Yükleniyor...

Visa, Bitcoin Ödüllü Kredi Kartı Çıkaracak

Visa, müşterilerin alışverişlerinin %1.5’ini nakit yerine Bitcoin olarak geri almalarına olanak tanıyan bir kredi kartı sunmak için BlockFi ile ortaklık kurdu

visa bitcoin ödüllü kredi karti cikaracak

Visa, müşterilerin alışverişlerinin %1.5’ini nakit yerine Bitcoin olarak geri almalarına olanak tanıyan bir kredi kartı sunmak için BlockFi ile ortaklık kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD merkezli kripto para lending şirketi BlockFi, Bitcoin’i kitlelere ulaştırmak için Amerikalı çok uluslu finansal hizmetler şirketi Visa ile ortaklık kurdu. Bloomberg, iki ABD şirketinin müşterilerin alışverişlerini nakit ve havayolu milleri gibi geleneksel seçenekler yerine lider kripto para birimi ile ödüllendiren bir kredi kartı sunacağını bildirdi. Bitcoin Rewards Kredi Kartı olarak adlandırılan bu kart, müşterilerin satın aldıklarının % 1.5’ini BTC olarak geri almalarına izin verecek.

Kullanıcı, kartı aldıktan sonraki ilk üç ayda 3.000 dolardan fazla harcama yaparsa, 250 dolarlık Bitcoin bonusu almaya hak kazanacak. Bununla birlikte, yenilikçi kartın yıllık 200 dolarlık bir ücreti olacak.

Evolve Bancorp Inc’in bir yan kuruluşu olan Evolve Bank & Trust, kartı çıkaran firma olacak. İlgili üç taraf da kartı 2021’in başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor.

BlockFi’nin kurucusu ve CEO’su Zac Prince, şirketinin “ürün paketimize kredi kartı eklemekten ve Bitcoin’in erişilebilirliğini daha geniş bir müşteri kitlesine genişletmekten heyecan duyduğunu” söyledi.

BlockFi ortaklığıyla Visa, bitcoin ile ilgili işbirliklerine yönelik çabalarını ikiye katladı. Bu yılın başlarında, ABD devi ve BTC dostu alışveriş uygulaması Fold, kullanıcılarına Hotels.com, Nike, Starbucks ve Uber gibi işletmelerden yaptığı alışverişlerde %10 BTC kazandıracak bir Visa banka kartı piyasaya sürmüştü.

BlockFi, bu yılın başlarında Series C fonundan 50 milyon dolar topladı ve Morgan Creek Capital’den Anthony ‘Pomp’ Pompliano, yönetim kuruluna katıldı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x