Yükleniyor...

Visa, Kripto Kartı İçin Avustralyalı Şirketle Anlaştı

Dünyaca ünlü ödeme devi Visa, iki sınıf arkadaşı tarafından oluşturulan bir start-up olan CryptoSpend'e kripto para ödemelerini kolaylaştırmak için fiziksel bir banka kartı verecek.

visa

Dünyaca ünlü ödeme devi Visa, iki sınıf arkadaşı tarafından oluşturulan bir start-up olan CryptoSpend’e kripto para ödemelerini kolaylaştırmak için fiziksel bir banka kartı verecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avustralya Mali İncelemesi’nin açıklamasına göre düzenleyici, kullanıcıların bilgilerinin gizliliğini, güvenliğini ve ayrıca kara para aklamayla mücadele düzenlemelerine uyumu garanti etmek için ikiliyi sıkı bir prosedürden geçirdi.

İlerleyen günlerde düzenleyicinin onayının açıklanması bekleniyor. Avustralyalı şirket, bu onayın ardından perakende kuruluşlarında ve konaklama yerlerinde Bitcoin (BTC) ve diğer uyumlu kripto para birimleri ile ödeme yapabilecek olan tüketicilerine banka kartlarını sunmaya başlayabilir.

CryptoSpend uygulamasının kullanıcıları, piyasadaki diğer bazı uygulamalar gibi kriptoyu fiat paraya dönüştürmek yerine doğrudan satın alma işlemi yapabilir.

Ödeme Devleri Arasında Benimseme Artıyor

Visa ve Mastercard’ın, günlük alım satım işlemleri için Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini harcamayı kolaylaştırmaya yönelik çabaları artıyor. Visa’nın bu hamlesiyle Avustralyalılar ödeme kartlarında ilk kez kripto para kullanabilecekler.

Visa ve Mastercard’ın yanı sıra PayPal’ın da kullanıcılarına kripto para hizmeti sunması oldukça önemli bir gelişme olarak öne çıkmıştı. Özellikle PayPal’ın hamlesi, Bitcoin’in boğa rallisinin en önemli ayaklarından birisi olmuştu.

CryptoSpend’in kurucu ortağı Andrew Grech, çıkarılacak olan bu kartın Avustralyalılara kripto paralarını günlük şeyler için harcamak için başka bir “esnek yol” sağlayacağını söyledi


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x