Yükleniyor...

Visa, Kripto Para Birimlerinin Daha Sık Kullanıldığı Bir Ekosistem İçin Çalıştıklarını Açıkladı

Visa, kripto para bağlantılı kart kullanımının 2021'in ilk yarısında 1 milyar doları geçtiğini açıkladı.

BCA75A25 AE6F 40E3 80A8 944999043515

Visa, kripto para bağlantılı kart kullanımının 2021’in ilk yarısında 1 milyar doları geçtiğini açıkladı. CNBC’ye konuşan Visa CFO’su Vasant Prabhu, “Kripto para birimlerini diğer para birimleri kadar kullanıldığı bir ekosistem yaratmak için çok şey yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Visa bugün yaptığı açıklamada, yılın ilk altı ayında dünya çapında tüketiciler tarafından kripto para bağlantılı kartlar aracılığıyla mal ve hizmetlere 1 milyar dolardan fazla kripto para harcandığını söyledi. Karşılaştırma yapacak olursak, Visa geçen yılın aynı dönemlerinde ve 2019’da kripto para harcamalarının bu miktarın yalnızca küçük bir kısmı olarak tahmin etmişti. Ama ödeme devi kesin rakamları açıklamadı.

Visa CFO’su Vasant Prabhu CNBC’ye verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para birimini daha kullanışlı hale getirmek ve diğer tüm para birimlerinin kullanıldığı gibi bir ekosistem oluşturmak için çok şey yapıyoruz. İnsanlar, normal para birimlerini kullandıkları şeyler için kripto para birimlerini kullanmanın yollarını araştırıyorlar. Volatilite vs. açısından birçok konu var. Ancak bu, yönetmek ve izlemek için kripto para birimlerinin sahiplerine kalmış.”

Visa rakibi Mastercard’ın yakın tarihli araştırmasına göre, Kuzey Amerikalı tüketicilerin %93’ü önümüzdeki yıl kripto para birimlerini, temassız veya QR kod sistemleri gibi diğer gelişmekte olan ödeme teknolojilerini kullanmayı planlıyor. Çalışma ayrıca, Y kuşağının %75’inin kripto para birimini daha iyi anlasalar kullanabileceklerini gösterdi.

Prabhu, “Çeşitli düzenlenmiş borsalarda kripto para birimi satın alan insan ağımızda çok fazla hacim görüyoruz ve görebildiğimiz kadarıyla bu trend devam ediyor” dedi.

Bu yaz Mastercard, milyarder Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından ortaklaşa kurulan kripto borsası Gemini ile bir kart piyasaya sürecek. Kart, tüketicilerin ödül olarak kripto para kazanmalarını sağlayacak. Ancak kart sahiplerinin site üzerinden dijital cüzdanlarına erişimlerine izin verilmeyecek.

Visa ayrıca milyarder Sam Bankman-Fried tarafından kurulan FTX kripto para platformunun, kısmen kripto paraları tüketici ve iş harcamaları için daha pratik hale getirmeye odaklanan Fintech Fast Track Programına ekleneceğini duyurdu.

Circle, BlockFi ve Coinbase, kart sahiplerinin dünya çapında 70 milyondan fazla trader’ın kripto para cüzdanlarından harcama yapmalarına izin veren mevcut Visa ortaklarıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner