Yükleniyor...

VISA, Kripto Para Sektörünün Merkezinde Yer Almak İstiyor

Dünyaca ünlü ödeme devi VISA, kripto para sektörünün daha yaygın hale geleceği düşüncesiyle, sektörün merkezinde yer almak istiyor.

VISA

Dünyaca ünlü ödeme devi VISA, kripto para sektörünün daha yaygın hale geleceği düşüncesiyle, sektörün merkezinde yer almak istiyor.

VISA CEO’su Al Kelly, Fortune CEO’su Alan Murray ile birlikte “Leadership Next” isimli bir podcast’te konuştu. Kelly, kripto para birimlerinin önümüzdeki beş yıl içerisinde son derece yaygın hale gelebileceğini ifade etti.

Kelly, VISA’nın gelecekte kripto paraların popüler olmasıyla birlikte, bu sektörün merkezinde yer aldığından emin olmak istiyor.

“İşimiz ile ilgili gerçekten sevdiğim şey, kazananları ve kaybedenleri seçebilmemiz. Biliyorsunuz bugün burada oturup konuşurken, kripto para birimlerinin ne derece yükseleceğini bilmiyorum. Beş yıl içerisinde bunun geçici bir heves olduğunu mu söyleyeceğiz yoksa kullanımı aşırı derecede yaygın mı olacak? Bilecek kadar akıllı değilim ancak yapacak kadar akıllı olduğum şey, şirketimizin bu işin tam merkezinde yer almasını sağlamak.”

Kelly, kripto paralar ile ilgili iki farklı çalışma yürüttüklerini ifade etti:

“Bu kategoride iki farklı şey ile uğraşıyoruz. Bunlardan ilki VISA bilgileri ile Bitcoin (BTC) satın almayı etkinleştirmek, ikincisi ise Bitcoin’in fiat para birimlerine çevrilmesini sağlamak ve Bitcoin cüzdanları ile çalışmak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x