Yükleniyor...

Visa’dan Ethereum İçin Güzel Haber! ETH Fiyat Analizi

Visa, Otomatik Ödeme Planı Önerdi Küresel kredi devi Visa, Ethereum sahiplerinin otomatik ödemeler yapmasına izin vermek için akıllı sözleşmeleri ve programlanabilir ödemeleri araştırıyor.

Visa, Otomatik Ödeme Planı Önerdi

Küresel kredi devi Visa, Ethereum sahiplerinin otomatik ödemeler yapmasına izin vermek için akıllı sözleşmeleri ve programlanabilir ödemeleri araştırıyor. 

Ödeme devi, 19 Aralık Pazartesi günü paylaştığı bir blog gönderisinde Ethereum ağıyla nasıl işbirliği yapılabileceğini özetleyen bir makale yayınladı. Bu yılın başlarında düzenlenen şirket içi bir hackathon’un sonucunda ortaya çıkan makale, Ethereum kullanıcılarının Visa’nın desteği ile kendi kendine korunan kripto cüzdanlarından otomatik ödemeleri nasıl planlayabileceklerini ayrıntılarıyla anlatıyor. 

Tabi şu anda Ethereum ana ağında böyle bir yetenek henüz mevcut değil ancak Ethereum kullanıcı hesaplarının akıllı sözleşmeler gibi çalışmasına ve önceden planlanmış yürütme işlevlerine sahip olmasına olanak tanıyan “Hesap Soyutlama” adlı popüler bir Ethereum teklifiyle etkinleştirilecek. Visa, hesap soyutlamayı kullanarak, kullanıcı hesaplarının ve akıllı sözleşmelerin işlevlerini tek bir tür Ethereum hesabında birleştirebildiğini açıkladı. Şirket, ortaya çıkan bu hesabı “temsil edilebilir hesap” olarak adlandırdı. 

Henüz geliştirme aşamasında olan bu projenin gerçekleşmesi durumunda bankalar ve merkezi üçüncü taraflar, işlemlerden dışlanmış olacaklar. 

Aynı zamanda ödeme devinin hayata geçirmeyi düşündüğü bu proje, kripto para alanında aktif bir oyuncu olmayı planladığının başka bir işareti olarak görülüyor. 

Şirketin CBDC ve Protokoller Başkanı Catherine Gu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Kripto ekosisteminde meydana gelen teknik gelişmelere aktif olarak katkıda bulunmak istiyoruz” dedi ve ekledi:” Bunu yapmanın en iyi yolu, yaparak öğrenmektir. Aslında Web3 altyapıları ve blok zinciri protokollerinde daha derine inmek, ödemeler için gerçekten önemli olacağını düşündüğüm alanlar.” 

Bu teknolojinin şu anda gelişim aşamasında olduğunu belirten Gu, güvenlik ve ölçeklenebilirlik gibi ödemeler için önemli olan temel hususlar hakkında çok daha fazla araştırma yapılması gerektiğini belirtti. 

Visa, üzerinde çalıştığı bu proje için Ethereum üzerinde kurulu olan StarkNet’in aktif olarak ödemelerde kullanılabileceğini belirtti. Teknoloji devinin düşüncesine göre, StarkNet kişisel cüzdan sahiplerine kolaylık sağlayabilir. Kullanıcıların daha kolay otomatik ödeme gerçekleştirmesine olanak sağlayarak, gerçek dünya ile kripto arasındaki boşluğu doldurması düşünülüyor. 

Böyle bir sistemin kripto endüstrisine entegre edilmiş olması halinde önce Ethereum sonra tüm kripto para piyasası bu gelişmeden muhakkak olumlu yönde etkilenecektir. Visa gibi bir ödeme devinin kripto para alanı ile bu kadar içli dışlı olması da yine sektör için olumlu gelişmelerden biri olarak değerlendirilebilir. 

ETH Fiyat Analizi

Son 24 saatte %2’nin üzerinde fiyat artışı yaşayan Ethereum, 1.209 dolar seviyesinden fiyat hareketliliğini sürdürüyor. Yükseliş ivmesinin devam etmesi durumunda takip edeceğimiz direnç seviyeleri 1.280 dolar ve 1.355 dolar bölgelerinde yer alıyor. Olası bir geri çekilme durumunda Ethereum 1.200 dolar desteğine geri çekilme yaşayabilir. Oradan yaşanacak bir düşüş sonrası takip edilecek destek seviyesi ise 1.140 dolar bölgesinde yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x