Yükleniyor...

Visa’nın 5.3 Milyar Dolarlık Yatırımı Sonrası Gözler Ripple’a (XRP) Çevrildi

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, hem fintech hem de kripto para endüstrilerinin bu yıl bir miktar konsolidasyon görmeye devam edeceğine inanıyor.

Visa’nın 5.3 Milyar Dolarlık Yatırımı Sonrası Gözler Ripple’a XRP Çevrildi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, hem fintech hem de kripto para endüstrilerinin bu yıl bir miktar konsolidasyon görmeye devam edeceğine inanıyor.

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse: “2020 Konsolidasyon Yılı Olacak.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 2020’nin teknoloji ve kripto paralarda bir konsolidasyon yılı olacağını söyleyerek Visa Plaid girişimlerinin 5.3 milyar dolara satın alınmasıyla ilgili görüşlerini paylaştı. XRP topluluğu, bunun San Francisco merkezli Blockchain devinin bu yıl yapmayı planladığı yeni satın almaların bir ipucu olup olmayacağını merak ediyor.

Visa Fintech Devini Satın Aldı

3.4 trilyon dolar değerindeki işlemlerden sorumlu bir numaralı ödeme teknolojisi şirketi olan Visa, şirketin 2.65 milyar dolarlık değerini iki katına çıkaran Plaid’i 5.3 milyar dolara satın aldı. Visa ve Mastercard, satın almadan önce 250 milyon dolarlık bir finansman turu sırasında Plaid’e yatırım yaptılar, bu da böyle büyük bir bonusu açıklayabilir.

CEO Al Kelly’ye göre, Fintech Darling’in devralınması Visa’ya şirketin kart sistemleri dışında işini “hızlandırmak” için mükemmel bir fırsat sunacak.

Ripple (XRP) En Son Moneygram’a Yatırım Yaptı

Konsolidasyon ihtiyacı Garlinghouse’un yeni odak noktası gibi görünüyor. Daha önce de Garlinghouse, dünyanın 3.000’den fazla kripto para birimine ihtiyaç duymadığını ve endüstrinin 2020’de “kaliteye geçiş” beklemesi gerektiğini belirtmişti.

Ripple, son zamanlarda 10 milyar dolarlık şirketler kulübüne girmesine izin veren kendi 200 milyon dolarlık C Serisi finansman turunu tamamladı. XRP topluluğu, Ripple’ın ekosistemini genişletmeye devam etmesini bekliyor. Ripple en son yatırımında, MoneyGram’ın yüzde 10 hissesine 50 milyon dolar yatırım yaparak sahip oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner