Yükleniyor...

Visa’nın Token Sayısı 4 Milyarı Aştı

Dijital ödeme sistemlerinin önde gelenlerinden Visa, dünya çapında 4 milyardan fazla token çıkardığını açıkladı.

Visanin Token Sayisi 4 Milyari Asti

Dijital ödeme sistemlerinin önde gelenlerinden Visa, dünya çapında 4 milyardan fazla token çıkardığını açıkladı.

Finansal hizmet şirketleri kripto sektöründe attığı adımlarla büyümelerini sürdürüyor. Gelişen blockchain ekosistemine ayak uyduran firmalar çalışmalarının meyvesini yemeye başladı. Bunlardan birisi de ödeme hizmetleri konusunda öncülerden biri olan Visa oldu.

Visa’nın Token Sayısı Pandemiden Bu Yana İki Kat Arttı

Visa, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, güvenlik teknolojisi Visa Token Hizmeti (VTS) aracılığıyla dünya çapında 4 milyardan fazla token çıkardığını ve ve bu sayının dolaşımdaki toplam fiziksel kart sayısını geride bıraktığını belirtti.

Şirket, 2014 yılında VTS’yi piyasaya sürmesinden bu yana, 2020 yılına kadar 1 milyar token çıkardı. Büyüme, 2021 yılında token sayısı 2 milyara çıkmasıyla devam etti ve bu yıl sayı ikiye katlandı.

ABD Ticaret Bakanlığı’ndan alınan verilere atıfta bulunarak yaptığı açıklamada, e-ticaret hacminin pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 50’den fazla arttığını belirten Visa’nın başkan yardımcısı ve ürün sorumlusu Jack Forestell, Reuters‘e verdiği demeçte şunları söyledi:

“Tokenizasyon, tüketicinin hesabını dolandırıcılığa maruz bırakmadan, sorunsuz kartsız ödemeleri mümkün kılıyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner