Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 Güncellemesi Konusunda Aşırı İyimser

Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 Güncellemesi Konusunda Aşırı İyimser

ABONE OL:google-news

Ethereum topluluğu büyük beklentilerle Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e geçişi sağlayacak olan ağ güncellemelerini bekliyor. Yine de Casper konsensüs algoritmasını ağa uygulayacak olan güncellemelerin tarihleri birçok topluluk üyesini hayal kırıklığına uğratmış durumda. Çünkü tüm bu değişikliklerin mevcut zaman çizelgesinden daha erkenden uygulanması bekleniyordu.

Ethereum 2.0 güncellemesi için belirlenen mevcut zaman planlamasında Serenity üç ana aşamada uygulanacak. Sıfır aşaması Beacon chain’i getirecek. Birinci aşama parçalı zincirleri (shard chain) getirecek ve ikinci aşama da uygulama katmanı kurulacak. Serenity’nin sıfır aşamasının gelecek yılın başlarında çıkması bekleniyor. Aşama bir ve iki ise eş zamanlı çıkması bekleniyor.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, ETHWaterloo 2 röportajı sırasında ağ güncellemeleriyle ilgili konuştu. İkinci en büyük kripto para birimi ve en büyük altcoin olan Ethereum’un kurucusu Ethereum 2.0’un çıkış zamanları konusunda “kesinlikle aşırı iyimser” olduğunu dile getirdi. Ayrıca Ethereum 2.0’ın bazı özelliklerinin zamanla daha da iyileşeceğinin altını çizdi:

“Yine de bu gelişmeleri yavaşlatmıyor. Daha önce sahip olamayacağımızı düşündüğümüz bir sürü şeyi mümkün kıldı ve tüm bu tür iyileştirmeleri yapmaya devam ettik. Elimizdeki mevcut Ethereum 2.0 ürünü dört yıl önce bahsettiğimden kesinlikle çok daha iyi.”

Ethereum kurucusu ayrca Ethereum 2.0 konusunda da iyileştirmelerin devam ettiğini belirterek proof-of-stake testnet’inden söz etti. var. Buterin, daha büyük halka açık testnet’ler ve müşteriler arası testnet’ler olacağını söyledi:

“Bence eleştirmenler sonunda kabul etmek zorunda kalacak ve şöyle diyecekler: Bakın çalışan bir proof of stake chain’i ve daha da önemlisi bu bir scam değil. Bugünü görmek beni çok mutlu edecek. Kim bilir belki beş yıl sonra Bitcoin bile proof-of-stake düşünmeye başlayabilir.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar