Yükleniyor...

Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) 2.0’ın Önümüzdeki 10 Yıllık Yol Haritasını Paylaştı

Öngörü ve soğukkanlılık, üst düzey bir geliştirici ve girişimci için kaçınılmaz olan iki duygudur.

Vitalik Buterin Ethereum ETH 2.0’ın Önümüzdeki 10 Yıllık Haritasını Açıkladı

Öngörü ve soğukkanlılık, üst düzey bir geliştirici ve girişimci için kaçınılmaz olan iki duygudur. Kripto paralar kan banyosundayken ortasındayken bu her iki duygunun da Ethereum Vakfı’nın kurucu ortağı Vitalik Buterin’de olduğu görülüyor.

Ethereum (ETH) 2.0 ile Ethereum 1.0 El Ele

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vitalik Buterin, önümüzdeki on yıl boyunca Ethereum (ETH) 2.0 geliştirmesinin çok ayrıntılı bir yol haritasını yayınladı. Buterin tarafından paylaşılan yol haritası o kadar sofistike ki Twitter takipçilerinin çoğu anlamanın imkansız olduğunu söylerken, Buterin, yol haritasının yalnızca Ethereum (ETH) ağının nasıl geliştirileceğine ilişkin kendi görüşünü temsil ettiğini söyledi.

Yol haritasına göre, Ethereum 2.0 başlangıç ​​aşaması geliştirme (faz 0 veya Beacon Chain), Ethereum 1.0’ın gas fiyatlandırması, müşteri senkronizasyonu, EIP 1559 açısından ücret politikasının yeniden planlaması gibi unsurlarını yeniden ele alacak. Light Ethereum (ETH) 2.0 istemcisi Ethereum 1.0’a entegre edilecek.

Phase (Faz) 0 lansmanından sonra Ethereum 2.0, denetimlere ve testlere tabi olacak. Testlerin tamamlanmasının ve geliştirmelerin güncellenmesinin ardından tarihi ETH1-ETH2 birleşmesi gerçekleşecek ve Proof of Work mutabakatı kaldırılacak.

Ethereum (ETH) İçin Mükemmel Tasarım

Buterin, bu yol haritasının gelecekte Ethereum’u ağını mükemmel tasarımı oluşturmasına izin veren iki yıllık bir Ar-Ge sürecinin ürünü olduğunu belirtti. Ayrıca, merkeziyetsiz uygulama altyapısı için sorunsuz bir geçiş sağlamak amacıyla büyük bir çaba sarf edildiği görülüyor.

Ancak, Ethereum ağının arkasındaki ekip, parçalarının karmaşıklığını azaltmaya çalıştığı için bu plan nihai bir hedefi göstermiyor. Farklı tahminlere göre, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi 2020 yılının ortalarında gerçekleşecek. Görünen o ki en azından 2020’nin sonuna kadar güncellemenin ilk aşamasını Ethereum 1.0 ile birlikte başlatılacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x