Yükleniyor...

Vitalik Buterin Ethereum Merge İle İlgili Açıklamalarda Bulundu, Chainlik’ten Merge Çıkışı

Vitalik Buterin birkaç gündür katılım sağladığı Güney Kore Blockchain Week 2022 konferansında Ethereum Merge güncellemesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Vitalik Buterin birkaç gündür katılım sağladığı Güney Kore Blockchain Week 2022 konferansında Ethereum Merge güncellemesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Vitalik Buterin Açıklamalarda Bulundu

Ethereum’un bir süredir ertelenen ve merakla beklenen Merge güncellemesi yaklaşırken Vitalik Buterin konuyla ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu. Buterin, kripto para ödemelerinin 2018’deki ayı sezonunda popülerliğini kaybettiğini dile getirerek: “İşlem ücretlerinin yüksek olması buradaki sebeplerden bir tanesi, gelecekte rollup’lar ve diğer birçok geliştirmeyle birlikte işlem ücretleri 0,05 dolara kadar inebilir ifadelerini kullandı.” 

Buterin aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Ethereum’un Proof Of Stake algoritmasına geçişini eleştiren isimleri de yanıtsız bırakmadı. 

Buterin’den Fork Açıklaması

Ünlü madenci Chandler Guo, geçtiğimiz günlerde Ethereum’un Proof Of Work algoritmasını kullanmaya devam etmesi gerektiğini söylemişti ve bu görüşe Justin Sun gibi önemli isimlerden destek gelmişti. Vitalik Buterin de bu konu hakkında sessiz kalmadı ve bazı açıklamalar yaptı. Buterin, gazetecilere verdiği röportajda sert çatallanmanın Ethereum’a fazla zarar vereceğini düşünmediğini belirtti ve Ethereum ekosisteminin büyük çoğunluğunun hisse kanıtı sistemini desteklediğini söyledi. Vitalik Buterin Proof of Work sistemini destekleyenler için ise “borsa sahipleri ve çabuk para kazanmak isteyenler” ifadelerini kullandı. Buterin, Proof Of Work sisteminin önemli bir kalabalık tarafından kabul görmesi durumunda ise uygulamaların ve kişilerin bir yol seçmek zorunda kalacağını ve bununla birlikte bu durumun ciddi bir kafa karışıklığı yaratacağını söyledi. 

Ethereum’un Proof of Stake sistemine geçişini sağlayacak olan Merge yükseltmesi ile ilgili bir açıklama da Chainlink tarafından geldi. Chainlink tarafından yapılan açıklamada Merge yükseltmesi sonrası Ethereum blockchain ağındaki Proof of Work fork’lar dahil hiçbir fork’un desteklenmeyeceği belirtildi. 

Merge Yükseltmesi ve Madenciler 

Ethereum Merge yükseltmesi ile ilgili her şey yolunda gider ve yükseltme Eylül ayında gerçekleşirse bu durum madenciler için ne ifade edecek? Eğer Merge güncellemesi başarıyla gerçekleşir ve Ethereum ağı Proof Of Stake sistemine geçiş sağlarsa madencilere ne olacağı konusunda araştırma şirketi Messari bir tahminde bulunmuş. Messari’nin araştırmasına göre 19 milyar dolar değerinde olduğu tahmin edilen ağın madencilik endüstrisini para kazanmanın başka yollarını bulmaya zorlayacak. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner