Yükleniyor...

Vitalik Buterin’den İtiraf: Ethereum Zirvedeyken 100 Milyon Dolarlık ETH Sattık

En tanınan kripto para birimi liderlerinden ve Ethereum'un (ETH) kurucularından Vitalik Buterin, Ethereum Vakfı'nın Ocak 2017'de yaklaşık 70.

ETH vitalik ethereum

En tanınan kripto para birimi liderlerinden ve Ethereum’un (ETH) kurucularından Vitalik Buterin, Ethereum Vakfı’nın Ocak 2017’de yaklaşık 70.000 ETH sattığını söyledi. O sırada Ethereum 1.400 dolarlık maksimum fiyatına yakın bir yerde işlem görüyordu. Bu, Vakfın gelecek yıllar için yaklaşık 100 milyon dolarlık fon temin ettiği anlamına geliyor.

Buterin, Ethereum Vakfı’nın 2018’de 70.000 ETH Sattığını Söyledi

Thiel Capital’in genel müdürü olan Eric Weinstein ile yaptığı konuşmada, Ethereum Vakfı’nın fiyatın en tepe noktasında 70.000 ETH satmaya ikna ettiğini, bunun tüm kuruluşun aklındaki farklı planlarla ilerlemesine yardımcı olduğunu belirtti.

Bitcoin (BTC) ve tüm kripto para piyasası, 2017 sonunda hızlı bir büyüme kaydetmiştir. Ocak 2018’de, birkaç ERC-20 tokeni ve Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabildiler. O sırada ETH, 1.400 dolara ulaşmayı başardı.

Aynı zamanda, Vitalik Buterin, o dönemde 22 milyon dolar değerinde 30.000 ETH satabildi. Ancak, ETH 1.400 dolara ulaşmadan Aralık ayı sonunda satış yaptı. Geçtiğimiz üç ayda, Ethereum Vakfı, TrustNodes’a göre ETH’sinin bir kısmını satarak 1.5 milyon dolarlık fon sağlamaya karar verdi.

Ethereum (ETH) Fon Sıkıntısı Çekiyor

Ethereum Vakfı’nın iş stratejisini değiştirmeye ve bazı geliştiricilerin finansmanını durdurmaya karar verdiğine dikkat çekmek gerekir. Kodlayıcılardan bazıları Ethereum’da uzun süre çalıştı ama artık para alamıyorlar.

Şu anda, Ethereum 141 dolar civarında işlem görüyor ve 15.43 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip. Bu, dijital para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %90 daha düşük olduğu ve kripto para biriminin nihayetinde fiyatının bir kısmını geri kazanmaya başlayacağına dair hiçbir işaret olmadığı anlamına gelir.

Placeholder VC’nin ortağı Chris Berniske’ye göre, Ethereum’un gelecekteki gelişimini finanse etmek için 100 milyon dolar güvence altına almanın iyi bir finansal kaynak yönetimi çözümü olduğunu açıklıyor.

2017’de ve 2018’in başında, büyük miktarda fon toplayan ve bu tokenleri satmamaya karar veren birçok İlk Para Teklifi (ICO) vardı. Sonunda, 2018’deki ayı piyasasından etkilendiler ve çoğu çalışmayı bıraktı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x