Yükleniyor...

Vitalik Buterin: “Ödemelerde Ethereum’un Kullanımı Desteklenmeli”

Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Ethereum'un ödemeler için birçok fayda sağladığını ve daha fazla insanın ödeme yöntemi olarak ETH'yi kullanması gerektiğini savundu.

vitalik buterin

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Ethereum’un ödemeler için birçok fayda sağladığını ve daha fazla insanın ödeme yöntemi olarak ETH’yi kullanması gerektiğini savundu.

“Ödemeler konusunda daha fazla insan Ethereum’u desteklemeli. Ethereum’u desteklemenin en güzel yanı, aslında birçok kripto para için ücretsiz destek alıyor olmanız.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vitalik ayrıca, DTC Capital Crypto-Native Investment Fund’un CEO’su Spencer Noon’un Square’in, Ethereum’u desteklememesi eleştirisine de bir yanıt verdi.

“Kimse beni Square’in Ethereum’u desteklemeyi reddetmesinin aptalca olmadığına ikna edemez. Bu, büyük bir şirketten gördüğümüz en kafa karıştırıcı kripto stratejisi.”

San Francisco merkezli şirket Square’in CEO’su ve Başkanı Jack Dorsey, ödemeleri kolay, hızlı, kapsayıcı ve ucuz hale getirmek için ödeme şirketi Square’i kurdu. Square’in en büyük ürünü olan Cash App, kişilerin hiçbir ücret olmaksızın doğrudan eşler arası para gönderip almasına olanak tanıyor ve aynı zamanda bir visa kart olan Cash Card’ı da kullanıcıların hizmetinde. Cash App ayırca, kullanıcıların Bitcoin (BTC) satın almalarına, satmalarına, para yatırmalarına, depolamalarına ve çekmelerine olanak tanıyan bir Bitcoin borsası olarak da görev yapıyor.

Ağustos 2020’de Square, Cash App üzerinden sadece Bitcoin’den elde ettiği geliri ikinci çeyrekte %600 arttırarak 875 milyon dolarlık işlem hacmine ve 17 milyon dolarlık bir kâr seviyesine ulaştı. Şirket, Bitcoin tarafından artan geliri, Bitcoin ticaretlerindeki artışa ve müşteri talebinin her geçen büyümesine bağladı.

Şu anda Cash App, ABD’de en hızlı büyüyen dijital cüzdan olarak adlandırılıyor. Cash App aynı zamanda Square’in toplam gelirinin %72’sini oluşturan aylık 30 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Neden Ethereum Tercih Edilmeli?

Ethereum, küçük ve orta ölçekli işletmelerde Enterprise Ethereum Alliance (EEA) desteği ile bir ödeme yöntemi olarak yaygın bir şekilde kullanılmakta. EEA, Ethereum’un blockchain ekosistemini benimsemek, geliştirmek ve büyümesine katkıda bulunmak dünyanın dört bir yanından kuruluşları bir araya getiriyor.

Bununla birlikte ETH, Bitcoin gibi ödeme almak ve göndermenin aksine Ethereum blokchain’de yer alayan Merkezi Olmayan Uygulamarın (dAPP) geliştirilmesine olanak sağlayan yardımcı bir program belirteci görevini de üstleniyor.

Hem Bitcoin hem de Ethereum, ağ aktivitesi artış gösterdiğine işlemleri daha yavaş ve daha pahalı hale getiren Proof-of-Work (PoW) algoritmasını kullanıyor. Ancak Ethereum, yeni gelecek güncelleme ile birlike PoS algoritmasına geçiş sağlayacak. Bu sayede Ethereum, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sınırını aşmak ile kalmayıp aynı zamanda yatırımcıların ETH’ye olan güvenini de arttırmayı planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x