Yükleniyor...
Sponsored

Voyager Mağdurlarına Olumlu Haber

Kripto para borsası FTX tarafından Voyager (VGX) hisseleri satın alınırken, bu durum kripto paranın mağdurlarına yarayabilir.

Voyager Magdurlarina Mujde

Kripto para borsası FTX tarafından Voyager (VGX) hisseleri satın alınırken, bu durum kripto paranın mağdurlarına yarayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İflas eden ve davalık olan kredi verme platformu Voyager Digital, FTX ile bir anlaşmaya gitmişti. Mahkemede yer alan belgelere göre, FTX US ile yapılan anlaşma kripto platformunun mağdurlarına yarayabilir. Geçici anlaşma kapsamında mağdurlar, hesap değerlerinin yüzde 72‘sini geri alma imkanına erişebilir.

Mahmeke Voyager İçin Temkinli

ABD iflas hakimi Michael Wiles, mahkeme duruşması sırasında davada yaşanan gelişmelerine değindi. Yapılan bu geçici satışın, Voyager alacaklılarının onayı gerçekleşene kadar tamamlanmayacağına dikkat çekti. Ayrıca Wiles, duruşmada iflas ödeme planını onayladığını aktardı.

Voyager ile FTX arasındaki anlaşmaya değinen Wiles, bu anlaşmanın bozulması halinde projenin hayatta kalamayacağını aktardı. Ayrıca, alacaklıların lehine daha iyi teklif sunulduğunda, Kripto borç verme platformunun, FTX ile olan geçici anlaşmayı iptal etmesine izin verilecek. Mahkeme tarafından onaylanan bu hak, güvenli çıkış olarak değerlendirildi.

FTX tarafından belirlenen plan, tüm öncelik talepleri karşılayacak. Ayrıca, diğer mağdurların dondurulan hesaplarındaki varlıklarının yüzde 72‘sini geri almalarına olanak sağlayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x