Yükleniyor...

Voyager, Müşterilerine 270 Milyon Dolar İade Ediyor

Kısa bir süre önce iflas eden Voyager Digital, 270 milyon dolarlık müşteri nakdini iade etmek için iflas mahkemesinden onay aldı.

Voyager Musterilerine 270 Milyon Dolar Iade Ediyor

Kısa bir süre önce iflas eden Voyager Digital, 270 milyon dolarlık müşteri nakdini iade etmek için iflas mahkemesinden onay aldı.

Voyager CEO’sunun şirketin iflası öncesinde zirveye yakın bir fiyattan milyonlarca hisse satışı yaptığı ortaya çıkmıştı. Ardından, iflas başvurularıyla boğuşan kripto para kurumu Voyager Digital Holdings Inc., iflas sonrası sorunlarını çözmeye çalışıyor.

Voyager İade İşlemleri için Hazır

Voyager’ın iflasını denetleyen New York’taki ABD İflas Mahkemesi Yargıcı Michael Wiles, şirketin müşterilerin Metropolitan Commercial Bank’ta (MCB) tutulan hesaba erişmesine izin kararı verdi. Banka, Voyager’ın iflas başvurusunda bulunduğunda hesabında yaklaşık 270 milyon dolar olduğunu belirtiyor.

İlk başvuru yapıldığında, mahkeme belgelerinde Voyager‘in banka hesabındaki miktarın yaklaşık 350 milyon dolar olduğu yer alıyordu. Hesap koruyucusu Metropolitan Commercial Bank, Journal’a Voyager’ın iflas başvurusunda bulunduğunda hesabında yaklaşık 270 milyon dolar olduğunu söyledi.

Alınan onayla birlikte MCB parayı müşterilere iade edebilmesine rağmen, mahkeme Voyager’ın platformundaki 1 milyar dolardan fazla kripto varlığına ne olacağına dair henüz bir karar vermedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner