Yükleniyor...

Wall Street Analistinden Dikkat Çeken Bitcoin Analizi

Uzun zamandır 6.

Bitcoin Fiyat

Uzun zamandır 6.300 dolar ile 6.700 dolar aralığına sıkışıp kalan Bitcoin (BTC), ne ayı ne de boğa eğilimi göstermiyor. Wall Street analisti Tom Lee oldukça iddialı bir çıkış yaparak Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar seviyesini dahi geçeceğine inandığını açıkladı.

Bitcoin ile ilgili görüşlerini yakın zamanda şahsi YouTube kanalında paylaşan analist, insanların çok fazla karamsar olduğuna dikkat çekti. Lee, kendisininde dahil olduğu bir ekibin 200 günlük hareket ortalamasının altında kaldığında Bitcoin’in ne yönde eğilim gösterdiğine dikkat çekmek için bir rapor yayınladıklarını hatırlattı.

Rapora göre Bitcoin, 200 günlük hareket ortalamasının altında kaldığında gelecek altı ay içinde zamanın yarısında yükseliyor. 200 günlük hareket ortalamasının üzerine çıktığında ise gelecek altı ayın yüzde 80’inde yükseliyor. Bu nedenle Lee, Bitcoin’in 200 günlük hareket ortalamasının eğiliminin çok önemli olduğunu ifade ediyor. Analistin bu çıkışı Bitcoin’in geleceği hakkında önemli bir ipucu veriyor.

Şu anda Bitcoin’in son 200 günlük hareket ortalaması 7.200 dolar seviyesine. CoinMarketCap’den elde edilen verilere göre Bitcoin fiyatı şu anda 6.532 dolar seviyelerinde el değiştiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner