Yükleniyor...

Wall Street’in Bitcoin’e (BTC) Artan İlgisinin Ardında Ne Var?

International Blockchain Consulting Group (IBC) başkanı Khurram Shroff, kripto para birimlerinin gelecekte külçenin yerini alabileceğine inanıyor.

bitcoin btc wall steet

International Blockchain Consulting Group (IBC) başkanı Khurram Shroff, kripto para birimlerinin gelecekte külçenin yerini alabileceğine inanıyor. Wall Street’in kripto para piyasasına artan ilgisinden bahseden Dubai merkezli yönetici, Bitcoin kıtlığının bu tür piyasalarda “canlılığın korunmasına” yardımcı olduğuna da inanıyor. Shroff bir raporda şunları söyledi:

“Merkeziyetsiz kripto para birimleri, Wall Street’te artan bir ilgi uyandırıyor. Ki bu bir yıl önce imkansız gibi görünüyordu.”

Bölgede en çok Bitcoin’e sahip girişimcilerden biri olan Shroff şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin arzı 21 milyon olarak sınırlandığından, külçe piyasaları baskı altında kaldığında kripto para piyasasında canlılığın korunmasına yardımcı oldu.”

21 Kasım’da, Shroff’un IBC grubu, Ethereum güncellemesinin başlatılmasını desteklemek için ETH 2.0 sözleşme adresine 10 milyon dolar yatırım yaptı. Yatırımla ilgili olarak Shroff, blokzinciri teknolojisinin tüm işlemleri değiştireceğine inandığını aktardı.

Ethereum 2’nin dağıtılmış fikir birliği modelinin yeniliğe yol açacağını iddia etti ve Ethereum 2.0 için Proof-of-Stake modelinin büyük sunucu çiftlikleri gerektirmediği için daha çevre dostu olacağını söyledi ve ekledi:

“Bu, kripto para piyasasının çağdaş dünyanın sürekli gelişen ihtiyaçlarına adapte olmada ne kadar yetenekli olduğunu gösterme şeklidir.”

Ek olarak, Shroff şeffaflığı “blokzincirinin temel taşı” olarak nitelendirdi ve bu teknolojinin ülke ekonomileri üzerinde olumlu bir etkisi olacağını söyledi:

“Ulusal düzeyde [blokzinciri teknolojisinin] yaygın uygulaması, bilgiye dayalı bir ekonomiye geçişi hızlandırmada çok önemli bir rol oynayacak olan insan merkezli yönetişim ve finansal demokratikleşmeye elverişlidir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x