Yükleniyor...

Wall Street’in DTCC’si, Blockchain Platformu Başlattı

Project Ion, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanarak günlük 100 bin işlem gerçekleştiriyor.

Wall Streetin DTCCsi Blockchain Platformu Baslatti

Project Ion, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanarak günlük 100 bin işlem gerçekleştiriyor.

New York merkezli ticaret sonrası finansal hizmetler şirketi The Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC), bir basın açıklamasına göre, müşterilere güvenli bir ödeme hizmeti sağlamayı amaçlayan özel bir blockchain projesi yayınladı.

Wall Street Project Ion Günlük 100 Binden İşlem Gerçekleştiriyor

Blockchain platformuna Project Ion deniyor ve DTCC, şu anda paralel bir işleme ortamında günde ortalama 100.000’den fazla ikili hisse senedi işlemini ve yoğun günlerde yaklaşık 160.000’i işlediğini söylüyor.

Goldman Sachs ve JP Morgan gibi önde gelen birkaç geleneksel finans şirketi, New York Menkul Kıymetler Borsası’nın eski başkanının Wall’da alıntılandığı gibi “blockchain teknolojisinin tüm finansal hizmetleri yeniden yapılandıracağını” iddia etmesiyle birlikte, odağını blockchain teknolojisine çeviriyor.

DTCC’nin Bitcoin ve Ethereum gibi birçok geleneksel blockchain ağından farklı olarak özel ve izinli olan projesi Barclays, BNY Mellon, Charles Schwab, Citadel Securities, Citi ve Credit Suisse gibi şirketlerle işbirliği içinde geliştiriliyor.

DTCC ayrıca R3’ün Corda dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) yazılımını kullanarak Project Ion’u başlatmak için yazılım sağlayıcısı R3 ile ortaklık kurdu.

DTCC’nin genel müdürü ve başkanı Murray Pozmanter, konu hakkında şöyle dedi:

“Dijitalleştirilmiş varlıklar ve DLT gibi gelişen teknoloji, finansal hizmetler ortamını şekillendiriyor ve geliştiriyor. Bunun yanı sıra fırsatlardan yararlanan, yeni değerler sunan ve sektörü ileriye taşıyan yenilikçi çözümleri geliştirmeye kararlıyız”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner