Yükleniyor...
Sponsored

Walmart, Gerçekleştirdiği Sunumla Metaverse’e Giriş Yaptı

Perakende devi Walmart, merakla beklenen Roblox metaverse'ünü tanıttı.

walmart

Perakende devi Walmart, merakla beklenen Roblox metaverse’ünü tanıttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, gerçekleştirdiği sunumda, Walmart Land ve Walmart’s Universe of Play isimli iki ayrı metaverse bölümünü tanıttı.

Walmart, Metaverse’e Dahil Oldu

Uzun süredir merakle beklenen metaverse sunumu bugün gerçekleşti. Şirket Aralık 2021’de sanal ürünler ve para birimleri için başvuru yaparak, yapacağı hamlenin sinyallerini vermişti.

Walmart US of Roblox’un baş pazarlama sorumlusu William White, Roblox’un seçilmesine sebep olarak “müşterilerin orada çok fazla zaman harcaması” cevabını verdi.

Verilere göre yılın ikinci çeyreğinde Roblox’ta yer alan 52,2 milyon kullanıcının yaklaşık dörtte birini 13 yaşın altındaki çocuklar meydana getiriyor.

walmart 2 1

Walmart’ın metaverse’ünde çocuklar için tasarlanan birçok oyuncak yer alacak. Bunlardan bazıları Jurassic Park temalı olacak. Metaverse üzerinde ek olarak oyun için token’lar, ödüller ve çeşitli sanal ürünler yer alacak.

Walmart bu hamlesiyle dijital sektörde daha aktif bir rol üstlenmeyi planlıyor. Metaverse evreni içerisinde yer alan reklam panolarında en iyi oyuncakların hepsinin platform içerisinde yer aldığı vurgulanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x