Yükleniyor...

Wanda Nara’nın Adını Kullanarak Ethereum Topladı!

Wanda Nara'nın ismini kullanan bir kripto dolandırıcısı, yatırımcılardan 242 bin dolara yakın para topladı.

Wanda Nara

Wanda Nara‘nın ismini kullanan bir kripto dolandırıcısı, yatırımcılardan 242 bin dolara yakın para topladı.

Kripto para birimlerine yönelik artan ilgi, dolandırıcıların da iştahlanmasına yol açıyor. Sektör hakkında bilgisi olmayan yatırımcıları avlayan dolandırıcılar, milyonlarca dolarlık vurgunlara imza atıyor.

Kripto fenomeni ZachXBT, yeni bir dolandırıcılık vakasının gerçekleştiğini duyurdu. ZachXBT’ye göre, Wanda Nara’nın imajını kullanan bir Twitter hesabı, yatırımcılardan 131 ETH (249 bin dolar) topladı.

Wanda Nara’dan Uyarı Geldi

ZachXBT, Türkiye’de de tanınan model Wanda Nara‘nın imajının kripto dolandırıcılığına karıştığını bildirdi. Galatasaray’da futbol kariyerini sürdüren Icardi ile ilişkisi bulunan Wanda Nara, tartışmaların ortasında uyarı tweet’i attı.

Twitter’da sarı tikli bir hesap, kullanıcı adını WandaNaraCrypto yaptı. Hemen ardından harekete geçen hesap, kripto para oluşturduğunu ve yatırımcıların kişisel cüzdanına para göndermesi gerektiğini belirtti.

ZachXBT‘ye göre, yatırımcılar bu hesabın Wanda Nara ile ilişkili olduğunu düşündü ve 249 bin dolarlık ETH gönderdi. Daha sonra hesap kullanıcı adını değiştirdi ve suçlamaları reddetmeye başladı.

Olayın üzerine giden Twitter kullanıcıları, hesabın daha önce başka kripto projelerine yönelik paylaşımlar yaptığını keşfetti. Wanda Nara imajıyla başlayan ve daha sonra farklı bir isme geçen proje, daha önce de benzer çalışmalarda bulunmuş. Kullanıcı adını değiştiren ve paylaşımlarına devam eden hesap, olayı ortaya çıkartan ZachXBT‘ye sataştı.

Tüm bu tartışmalar sürerken, Wanda Nara‘dan da bir tweet geldi. Ünlü model, Twitter’da başka herhangi bir hesabı olmadığını ve tek hesabının wanditanara olduğunu aktardı. Nara, adının başka hesaplarda kullanıldığını görenlerin şikayet etmeleri gerektiğini söyledi.

Ayrıca kripto projesinin sahibi, ortaya çıkan durumdan dolayı üzgün olduğunu ve yatırımcılardan gelen varlıkların geri iade edileceğini aktardı. Ethereum ağ kayıtlarına bakıldığında, projenin kullanıcı cüzdanlarına iade yapmaya başladığı görülebiliyor. ZachXBT‘nin olayı duyurması, projenin geri adım atmasına yol açmış gibi görünüyor. Wanda Nara olayını iadelerle ve özür dileyerek temizlemek isteyen proje sahibi, geri iadelerin ardından projeyi Viral adıyla başlatacağını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x