Yükleniyor...

Warner Music, Web3 ve AI Rollerinde İşten Çıkarma Yapmadı

Kripto para piyasasında işten çıkarmalar yaşanırken Warner Music, Web3 ve AI rollerine dokunmadı.

warner music

Kripto para piyasasında işten çıkarmalar yaşanırken Warner Music, Web3 ve AI rollerine dokunmadı.

Warner Music geçtiğimiz yıl Web3 alanına yönelen büyük şirketler arasındaydı. Müzik şirketi işe alımlar yaparak bu alandaki inancını sürdürüyor.

Warner Music’ten Web3 ve AI Departmanlarında İşten Çıkarma Yapmadı

Warner Music’in CEO’su, “yeni teknoloji girişimlerini” şirketin geleceği için merkezi olarak gösterdi.

Bugün erken saatlerde 270 çalışanını veya küresel iş gücünün yaklaşık yüzde 4’ünü işten çıkaran plak şirketi Warner Music Group, şirketin Web3 ve yapay zeka ile ilgili girişimlerinde yer alan tüm çalışanlarını koruyor.

Turkiyede gerceklestirilecek Web3 etkinlikleri

Cardi B, Ed Sheeran, Lizzo, Madonna, Dua Lipa ve The Red Hot Chili Peppers gibi büyük sanatçılara ev sahipliği yapan plak şirketi, bugün bir e-posta ile işten çıkarmaları duyurdu.

Gönderilen e-postada şunlar ifade edildi:

“Şirket genelindeki liderlerimizle yaptığım görüşmelerde, birçoğu aynı sonuca vardı: önümüzde duran fırsatlardan yararlanmak ve gelişmek için bazı zor seçimler yapmamız gerekiyor.”

Geçtiğimiz bir buçuk yılda Warner Music, NFT pazar yeri OpenSea , Polygon tabanlı NFT müzik platformu LGND Music , dijital moda girişimi DressX ve metaverse platformu The Sandbox dahil olmak üzere çok sayıda Web3 yerel proje ve şirketle ortaklıklar ve pilot programlar yürüttü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner