Yükleniyor...

Warren Buffet Uyarıyor: “Piyasaların Gidişatı Bitcoin Rallisini Bozabilir”

Dünyanın en çok tanınan milyarderlerinden biri olan Warren Buffet, 137 Milyar dolar nakit kullanmaya isteksiz görünüyor.

warren buffett

Dünyanın en çok tanınan milyarderlerinden biri olan Warren Buffet, 137 Milyar dolar nakit kullanmaya isteksiz görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Milyarder yatırımcı Warren Buffet ve Berkshire Hathaway, 137 milyar dolarlık nakit parayı harcama konusunda isteksiz görünüyor ve ABD hisse senedi piyasasının aniden toparlanmasına yönelik temkinli yaklaşımın son Bitcoin rallisini bozabileceği öngörüyorlar. Önde gelen kripto para birimi, ABD borsaları ve fiyatı arasındaki kısa vadeli korelasyondan çoktan kopmuştu. Ancak kısa vadede potansiyel özkaynak düzeltmesi, tüm değişken ve spekülatif varlıklarda geri çekilme olasılığını artırabilir.

Bitcoin Fiyatı 8.800 Dolar Civarında Seyretmeye Devam Ediyor

BTC/Dolar Grafiği. Kaynak: TradingView

Önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı, Asya’nın ilk işlem saatlerinde 9.000 doların üzerine çıktı ve haberim yazımı sırasında yaklaşık 8.859 dolar seviyelerine geriledi. Bu ay Bitcoin’in fiyatı kısa bir süre içinde 9.500 dolar seviyesini gördü. Önde gelen kripto para biriminin Mart ortasında 3,600 dolar seviyesinden yaklaşık üç kat artması 2 ayını bile almadı. Geçen ayki 3.600 dolardan 7.000 dolara kadar olan organik spot hacmi, perakende yatırımcıların Bitcoin biriktirdiğini gösterdi. Beklenen Bitcoin Yarılanması olayının bir hafta sonra yapılması planlanıyor. Bazıları Yarılanma olayının Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmasını bekliyor.

“Piyasalarda Olumsuz Hadiseler Devam Ederse, 137 Milyar Dolar Nakit Yeterli Olmaz”

Berkshire Hathaway’in yıllık hissedarlar toplantısında konuşan Warren Buffet, piyasada olumsuz hadiseler devam ederse 137 milyar dolar nakitin büyük bir nakit yığını olmayacağını söyledi. Berkshire, Coca Cola ve Kraft Heinz gibi çok uluslu şirketlerde büyük risklere sahiptir. Piyasa analistlerin beklediği yönün tersi yönde ilerlemeye başlarsa, 137 milyar dolarlık nakit yığını Berkshire’ın portföy şirketlerine yardımcı olmak için kullanılabilir. Şu anda, Bitcoin 9.500 dolar ila 9.900 dolar aralığında güçlü bir genel dirençle karşı karşıya ve ABD borsaları hala devam eden koronavirüs pandemisinin ekonomik sonuçlarıyla uğraşıyor. ABD, dünyada en fazla pozitif vaka ve en yüksek ölüm oranına sahip olduğu için; koronavirüsten en çok etkilenen ülke olmuştur.