Yükleniyor...

Wave Financial CEO’su, Daha Fazla Borsanın Çökebileceğini Söyledi

Kripto varlık yöneticisi Wave Financial CEO'su, daha fazla kripto borsasının çökme ihtimalinin yüksek olduğunu dile getirdi.

wave financial

Kripto varlık yöneticisi Wave Financial CEO’su, daha fazla kripto borsasının çökme ihtimalinin yüksek olduğunu dile getirdi.

Yönetimi altında 1 milyar doların üzerinde varlık olan kripto varlık yöneticisi, FTX’in çöküşünü müşteri kaybı yaşamadan atlatmayı başardı. Şimdi de diğer borsalarla ilgili potansiyel riskler konusunda uyarıda bulundu.

Wave Financial CEO’su Borsalarla İlgili Konuştu

Şirketin CEO’su David Siemer, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Çöküşten bir veya iki hafta önce müşterilerimi için FTX’te varlıklarımız bulunuyordu. Ancak neler olup bittiğini biliyorduk ve gerçek bir sorun ortaya çıkmadan önce tüm varlıkları elden çıkardık”

FTX, Kasım ayında iflas koruması için başvuruda bulundu ve yüzbinlerce müşterinin varlığı borsada kaldı. ABD savcıları, geçtiğimiz hafta eski CEO Sam Bankman-Fried’ı dolandırıcılık ve kara para aklamayla suçladı.

Siemer, müşterile yönelik olarak şunları söyledi:

“Beklentimiz, bazıları ilk 10 sırada olabilecek iflas eden başka borsalar olması. Ne zaman patlayacaklarını görmek için oturup bekliyoruz”

Siemer, şirketinin risk yaklaşımının, ayı piyasasında bilançoyu korumaları için yardımcı olduğunu dile getirdi.

Varlık yöneticisi, Temmuz ayında iflas eden Voyager Digital’in varlıkları için teklif veren şirketler arasında yer aldı.

Siemer, Binance ile ilgili olarak da şunları söyledi:

“Onlar dünyanın en büyük borsası. Binance’in FTX gibi çoğu varlığını kaybetmesinin imkanı yok. Onlara bağlı bir hedge fonu yok”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x