Yükleniyor...

WazirX, Ticaret Hacminin Yüzde 76 Düştüğünü Bildirdi

Hindistan merkezli kripto borsası WazirX, 2022 yılının başından 30 Kasım'a kadar işlem hacimlerinde yüzde 76'lık bir düşüş yaşadığını bildirdi.

WazirX Ticaret Hacminin Yuzde 76 Dustugunu Bildirdi

Hindistan merkezli kripto borsası WazirX, 2022 yılının başından 30 Kasım‘a kadar işlem hacimlerinde yüzde 76’lık bir düşüş yaşadığını bildirdi.

Kripto endüstrisi zorlu bir yılı geride bırakmaya hazırlanıyor. Küresel ekonominin etkileri ve kripto paraların çöküşleri, ağır bir ayı piyasasını beraberinde getirdi. Küresel yatırımcılar, riskli varlıklardan uzak durmaya başladılar. Ayrıca birçok kripto şirketinin çöküşü, korku havasını da tetikledi. Yine de veriler, kripto para benimsenmesinin istikrarlı bir şekilde artış gösterdiğini öne sürüyor. Ayrıca, blockchain teknolojisi de ülkelerin dahil olmaya çalıştığı bir alan oldu. Tüm bu süreçlerin ortasında WazirX, bu yıl yüzde 76‘lık bir hacim düşüklüğü yaşadığını belirtti.

WazirX, Bu Yıl 43 Milyar Dolarlık Bir Hacme Tanıklık Etti

Kripto borsası WazirX, bu yılın başından 30 Kasım tarihine kadar 43 milyar dolarlık bir ticaret hacmine ulaştı.

2022 yıl sonu raporu yayımlayan WazirX, “Kullanıcılara kolay kripto erişimi sağlamak için beş yıllık tutarlı çabaların ardından, piyasa duyarlılığının endişe verici bir düşük seviyeye ulaştığına tanık olduk.” dedi.

Hindistan merkezli borsa, Hindistan’daki kripto düzenleyicilerin belirsizliklerle karşı karşıya kaldığını belirtti. Borsaya göre bu durum, belirsiz bir geleceğin eşiği olarak tanımlandı.

Ayrıca WazirX, sanal dijital varlıklara vergilendirmenin getirilmesinin ardından birçok kullanıcının sektörden uzaklaştığını belirtti. Borsa, Elon Musk‘ın Twitter’ı satın aldığı dönemin hacim artışlarını tetiklediğini dile getirdi. Şirket bu satın almaya gönderme olarak, “Dogecoin’in WazirX üzerindeki işlem hacmi bir önceki haftaya göre yüzde 1.300 arttı.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner