Yükleniyor...

Web2 Alan Adı NFTs.com’a 15 Milyon Dolar Fiyat

NFTs alan adı, ENS alan adlarının popülaritesinin arttığı dönemde 15 milyon dolara adı açıklanmayan bir alıcıya satıldı.

NFTs.com Yuklu Miktara Satildi

NFTs alan adı, ENS alan adlarının popülaritesinin arttığı dönemde 15 milyon dolara adı açıklanmayan bir alıcıya satıldı.

Bu onu tüm zamanların en pahalı alan adı satışlarından biri yaptı. Yapılan bir basın açıklamasına göre satışa GoDaddy.com, URL domain brokerları Domainer ve Escrow.com eşlik etti. Satış 2019’da bir kripto firmasının Voice.com‘u 30 milyon dolara almasından sonra en büyük ikinci satış konumunda. NFTs.com’un bünyesinde neler barındıracağı hakkında resmi bir açıklama bulunmadığını söyleyen Domainer, alıcının “sanatçılara web3 hizmeti sunan DigitalArtist.com gibi diğer Web3 projeleriyle de işbirliği yapılabileceği” detayını verdi.

15 Milyon Dolarlık NFTs.com Satışı Dikkat Çekti

Web2 alan adları baş döndürücü fiyatlarda satılmıyor olsa da Ethereum Name Service (ENS) alan adları binlerce dolardan alıcı bulabiliyor. Örnek olarak Sony.eth alan adı geçtiğimiz günlerde 72.000 dolara satıldı. Başka bir örnek olarak 000.eth alan adı 300 ETH (alındığı dönemde 315.000 dolar ederindeydi) karşılığında satıldı. Bu da onu hem Ethereum (ETH) hem dolar bazında ikinci en büyük satış haline getirmişti.

Bir ENS alan adının en yüksek fiyata satılması Ekim 2021’de 420 ETH’ye (satıldığı dönemde 1,5 milyon dolar ederindeydi) alıcı bulmuştu. Bu satış paradigm.eth için gerçekleşti. İsmine rağmen kripto para firması Paradigm satın almanın kendileri tarafından gerçekleşmediğini belirtti. Oldukça pahalı bir satış olmasına rağmen bunun şaka amaçlı yapıldığına dair görüşler de bulunuyor. Bu furyada NFTs.com’un bu denli yüksek bir fiyata satın alınması ses getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner