Yükleniyor...
Sponsored

Web3 Alan Adı Sağlayıcısı Domainini Kaybedebilir

Web3 alan adı sağlayıcısı Ethereum Name Service (ENS), Eth.

Web3 Alan Adi Saglayicisi Domainini Kaybedebilir

Web3 alan adı sağlayıcısı Ethereum Name Service (ENS), Eth.link domainini süresi dolduğu için kaybedebilir. Eth.link’i yenileyebilecek tek kişi ise şu anda hapiste.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

GoDaddy’e göre, Eth.link’in hakları 26 Temmız’da sona erdi. Alan adı, 5 Eylül’de satışa sunulacak.

Web3 alan adı sağlayıcısı Ethereum Name Service‘in (ENS) Eth.link için çözüm arayışları devam ediyor. ENS DAO topluluğu şu anda siteye girdiklerinde üstte yeşil bir barda yenileme uyarısını görüyor. Bunun sebebi ise alan adını yenileyebilecek tek kişi olan Virgil Griffith‘in hapiste olması. Griffith, Kuzey Korelilerin yaptırımları aşmak için kripto para kullanmalarına yardımcı olmaktan 63 aylık hapis cezasına çarptırılmıştı. Buna çözüm arayan ENS, Twitter adresinden bir açıklama yaparak konu hakkındaki güncel durumu paylaştı.

ENS DAO, bir alan adı hizmet sağlayıcısının Web3 sürümü olan Ethereum Name Service protokolünü yöneten merkezi olmayan özerk bir kuruluştur. ENS, Ethereum topluluğu tarafında ortaya çıkan sayısız .eth adının arkasındaki protokoldür. Kullanıcılar, kendi etki alanlarına sahip olmanın bir yolu olarak .eth adları satın aldılar. Bu satın alınan ENS adları daha sonra cüzdan adresinize bağlanabilir, bu da uzun ve karmaşık bir Ethereum adresi yazmak zorunda kalmak yerine işlemleri kolaylaştırır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x